На Львівщині землю колишнього храму УПЦ МП передали ПЦУ

На Львівщині землю колишнього храму УПЦ МП передали ПЦУ

На Львівщині землю колишнього храму УПЦ МП передали ПЦУ
Дрогобицька міська рада

У Дрогобичі, що на Львівщині, депутати міської ради передали Православній церкві України ділянку землі на вулиці Трускавецькій, де раніше функціонувала церква Іова Почаївського УПЦ МП. Це рішення ухвалили одноголосно. Про це повідомили у пресслужбі Дрогобицької міської ради.

Сесія Дрогобицької міської ради ухвалила рішення про затвердження проєкту землеустрою та передачу в постійне користування земельної ділянки площею 6042 м². Відтепер земля належить Дрогобицько-Самбірській єпархії Православної церкви України.

"Країну треба очищати від "русского мира". Мусимо бути єдині. Бо якщо ми будемо роз’єднані – і в церкві, і в громаді – наша держава буде слабкою. Якщо ми зараз втратимо Україну – ми її більше не здобудемо. Тому треба залишатись разом, молитись та бути сильними" – каже архієпископ Яків Дрогобицько-Самбірської єпархії Православної церкви України.

Раніше там була церква Іова Почаївського, що підпорядковувалась Московському патріархату. Релігійна організація не мала оформленого права власності ні на будівлю церкви, ні на земельну ділянку під нею. Будівельні роботи там вели самовільно. Жодних дозвільних документів церковна громада не мала.

Після заборони УПЦ МП та рішення громади про перехід в Православну церкву України, церкву опечатали. Як виявилось невдовзі, з храму заздалегідь вивезли всі цінні речі, іконостас та навіть дзвони.

Невдовзі на базі церкви облаштували Гарнізонний храм імені Петра Сагайдачного.

Читайте також: Заборона УПЦ МП у Львівській громаді. Чи можна її реалізувати на практиці

На початок