"З початку вторгнення допомогли армії на понад 5 мільйонів гривень", – співзасновниця кропивницького "Кроп:Хабу"

"З початку вторгнення допомогли армії на понад 5 мільйонів гривень", – співзасновниця кропивницького "Кроп:Хабу"

"З початку вторгнення допомогли армії на понад 5 мільйонів гривень", – співзасновниця кропивницького "Кроп:Хабу"
Катерина Колтунова/Суспільне Кропивницький

З початку російського вторгнення громадський простір "Кроп:Хаб" надав допомогу Збройним силам України на понад 5 мільйонів гривень. 600 тонн гуманітарної допомоги відправили жителям регіонів бойових дій. Про це Суспільному розповіла співзасновниця "Кроп:Хабу" Катерина Колтунова. У Всесвітній день гуманітарної допомоги Суспільне дізнавалось, як нині волонтери збирають кошти для армії та де черпають натхнення для роботи.

Відправили на фронт п'ять автомобілів

За останні десять днів спільними зусиллями волонтерів та кропивничан, в тому числі і з-за кордону, з Кропивницького на фронт відправили п'ять автомобілів. Зі слів Катерини Колтунової, люди, які допомагали армії з перших днів російського вторгнення, продовжують це робити і нині. Але формат збору коштів змінився.

"Тепер треба вигадувати, як зачепити аудиторію. Тому ми почали влаштовувати більше творчих заходів, на яких збираємо донати. В той же час, якби люди закривали потреби по списку те, що можна придбати в магазині – будівельні товари, лопати, сокири, продукти, засоби гігієни, то ми більше витрачали б на глобальні покупки. Такі, як військова оптика чи автомобілі".

"З початку вторгнення допомогли ЗСУ на понад 5 мільйонів гривень", – співзансовниця кропивницького "Кроп:Хабу"
авто для ЗСУ. фото Катерини Колтунової

Вивезли з Маріуполя сина військового

Крім закриття фінансових потреб, волонтери громадського простору допомогли доправити дитину з окупованої території. У Кропивницький з Маруіполя вдалося вивезти 14-річного сина військового. Чоловік звернувся по допомогу до "Кроп:Хабу" сам.

"У лютому після контузії до нас звернувся військовий і сказав, що його син Максим живе там із матір’ю. Далі були 17 надскладних годин із Маріуполя до Запоріжжя — ціла операція, переховування в кущах, очікування змін, хабарі на блокпостах росіянам. І повне мовчання — ні з ким не було зв’язку. Тато хлопчика сивів і ми разом з ним. Під час довгоочікуваної зустрічі батька із сином плакали усі, від болю і радості", – поділилася подробицями волонтерка.

"З початку вторгнення допомогли ЗСУ на понад 5 мільйонів гривень", – співзасновниця кропивницького "Кроп:Хабу"
Зустріч 14-річного Максима з Маріуполя з батьком у Кропивницькому. фото Катерини Колтунової

З Іспанії передали "швидку" допомогу

Нині у Кропивницькому чекають машину швидкої" медичної допомоги, яку передали з Іспанії. "Авто завантажили і попри труднощі, вона уже їде з Іспанії в Україну. Ми відчуваємо підтримку іноземних партнерів. В нас є мета, яка ще не досягнута — це перемога України. Ми працюємо на результат, відчуваємо вдячність наших військових. Постійно додаються люди, які підтримують наші ініціативи, і це чудово. Це все надихає нас на нашу роботу".

За словами Катерини Колтунової, машину "швидкої" волонтери передадуть бійцям 69 бригади.

Читайте також

Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок