Через брак опадів на Буковині знизилась врожайність раннього зерна та бобів

Через брак опадів на Буковині знизилась врожайність раннього зерна та бобів

Через брак опадів на Буковині знизилась врожайність раннього зерна та бобів
Фото: УНІАН

У Чернівецькій області закінчили збір ріпаку, ранніх зернових та зернобобових культур. У порівнянні з минулим роком урожайність культур знизилась через брак опадів — цьогоріч аграрії намолотили майже на 20 тисяч тонн менше зерна й бобів та на 2 тисячі тонн менше ріпаку.

Про це повідомили на сторінці управління агропромислового розвитку обласної військової адміністрації у Facebook.

Загалом в області намолотили 238 тисяч тонн зерна та майже тонну бобів. Крім того, аграрії намолотили майже 30 тонн ріпаку.

Читайте також: На Буковині аграрії розпочали посів озимих культур

Водночас в області триває збір картоплі та овочів. Станом на 19 серпня зібрали 95 тисяч тонн овочів та накопали 9 тисяч тонн картоплі.

Незабаром розпочнеться збір гречки, якої в цьому році аграрії посіяли 900 гектарів, та інших сільськогосподарських культур, зокрема ранніх сортів сої.

Раніше у відео Суспільне показувало, якими були жнива ранніх посівів цьогоріч:

Що відомо

  • 1 липня у Чернівецькій області аграрії розпочали збір ранніх зернових культур. У перший день обмолот провели на площі 500 гектарів.
  • 14 березня уряд запровадив пільги та спростив механізму для аграріїв. Зокрема податкові пільги для постачання палива в Україну, скасували акциз та знизили ставку ПДВ. Фермери зможуть сплатити податки після завершення воєнного стану.
  • 26 березня у Чернівецькій області розпочалась посівна. Попри брак палива та проблеми з логістикою, цієї весни в області засіяли понад 320 тисяч гектарів, це на 2,5 тисячі більше, аніж у 2021 році.

Читайте також

"Довелось обміняти 200 тонн соняшнику на паливо". Фермер з Чернівецької області про посівну у воєнний час

Збирають зернові та бобові. Як проходять жнива у фермерів на Буковині

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected]

На початок