У Львові з Марсового поля перепоховають останки військових радянської армії

У Львові з Марсового поля перепоховають останки військових радянської армії

У Львові з Марсового поля перепоховають останки військових радянської армії
Львівська міська рада

У Львові з Марсового поля, що на вулиці Мечнікова, перепоховають останки військових радянської армії періоду Другої світової війни. На цьому місці планують облаштувати Меморіальний комплекс Героїв України. Таке рішення ухвалив виконавчий комітет Львівської міськради. Про це повідомили у пресслужбі ЛМР.

За словами керівниці управління охорони історичного середовища Лілії Онищенко, таке рішення ухвалили тому, що на місці Меморіалу, присвяченого Захисникам України, поряд з могилами воїнів УПА та новітніх героїв, не можуть бути поховані солдати радянської армії та підрозділи НКВД.

"Архітектурне вирішення меморіалу, що збудований в 1974 році — це чергування смуг чорного та червоного граніту, що мало б символізувати георгієвську стрічку. Очевидно, що такі архітектурні символи не можуть бути поряд з похованнями закатованих жертв Замарстинівської в’язниці, воїнів УПА та новітніх героїв. Тож готується архітектурний конкурсу на новий проєкт Меморіалу Личаківського військового цвинтаря, який охопить всю територію, тому таке рішення виконкому є своєчасним і потрібним", — каже Лілія Онищенко.

Зараз проводять консультації з архітекторами щодо технічного завдання для конкурсу на кращу проєктну пропозицію Меморіального комплексу.

"Ми говоримо сьогодні про опрацювання цілої території Личаківського військового цвинтаря (так званого Марсового поля), що при вулиці Мечникова, включаючи саму територію поховань, прилеглі простори та навіть сусідні вулиці. У напрацьованій попередній концепції Меморіалу передбачаємо військові поховання Героїв України, парк-сквер пам'яті та меморіальну площу. Це має бути місце тиші, місце роздумів. Йдеться про новий елемент меморіальної архітектури", — каже головний архітектор Львова Антон Коломєйцев.

Про те, де саме перепоховають останки радянських військових, наразі не повідомляють.

Читайте також: У Львові демонтовану зірку з Марсового поля передали до музею "Територія терору"

На початок