Декоративні писанки у петриківському стилі розмальовує кропивничанка Людмила Макей. Петриківським розписом жінка захопилася рік тому. Відтоді розписує вироби у петриківському стилі.
Петриківський розпис – це український народний живопис, який сформувався в селищі Петриківка Дніпропетровської області наприкінці 19-го століття. Його особливість –рослинні візерунки, здебільшого квіткові.

Людмила Макей розповіла: коли бере до рук пензля, відключає телефони і присвячує себе тільки мистецтву: ‘’Здається, що все настільки просто, ніби іграшково і по дитячому, а насправді це дуже складна філософська система, це школа, яка дає людині можливість вирости, зрозуміти свою гармонію із світом, зрозуміти символізм кольорів, образів. Мені здається, це із серії вічних цінностей’’.
Особливістю петриківки, – каже майстриня, є перехідний мазок, в якому одночасно використовують два кольори. Для цього жінка використовує пензлик з котячої шерсті. Її бере у своєї кішки: '‘Є такий характерний український петриківський пензлик із котячої шерсті, який називається ‘’кошачка’’. Такий пензлик залишає тонесенькі лінії, які не може намалювати інший пензлик в силу того, що там ворс. Володіти ‘‘кошачкою’’ це особлива майстерність’’.

Ягоди і краплини на малюнках створює за допомогою піпетки: ‘‘Для того, щоб намалювати ягідки, потрібно взяти піпетку, в неї є м’якенький кінчик. Вмокаємо його в червону фарбу і потім робимо ягідки калинки’’.
За рік майстриня розписала понад сотню робіт у петриківському стилі: ‘‘Це для мене і втіха, і антистрес, і спосіб себе виразити, і можливість виготовити ексклюзивні подарунки для близьких друзів і рідних’’.
Роботи майстрині знаходяться у приватних колекціях Франції, Польщі, Канади, США та Росії. Деякі із своїх робіт майстриня подарує друзям на Великдень.