Кропивницькі університети приймають документи від абітурієнтів, які вступають поза конкурсом

Кропивницькі університети приймають документи від абітурієнтів, які вступають поза конкурсом

Кропивницькі університети приймають документи від абітурієнтів, які вступають поза конкурсом
Фото: Суспільне Кропивницький

З 18 серпня заклади вищої освіти приймають документи на навчання від абітурієнтів, які рекомендовані на зарахування на бюджетні місця поза конкурсом. Про це Суспільному розповіла секретарка приймальної комісії Центральноукраїнського державного педагогічного університету, що у Кропивницькому, Тетяна Нестеренко.

За інформацією Тетяни Нестеренко, міністерство освіти і науки України дає можливість абітурієнтам пільгових категорій вступити на бюджет за другою квотою, тобто поза конкурсом, на обмежену кількість місць – 10% від загальної кількості: "Це, передусім, абітурієнти, які перебувають на окупованих територіях, це абітурієнти з особливо небезпечних територій та внутрішньо переміщені особи".

Для підтвердження навчання в університеті абітурієнти мають подати оригінали документів до приймальної комісії до 10:00 20 серпня, сказав секретар приймальної комісії Владислав Крушеніцький: "Це заява на ім’я ректора в паперовій або електронній формі, документ, що посвідчує особу, тобто паспорт, витяг про прописку, якщо паспорт у вигляді картки, документ про освіту".

Тетяна Нестеренко розповіла, що, в окремих випадках, приймають документи онлайн: "Частина абітурієнтів перебувають у небезпечних умовах і особисто подати оригінали документів не можуть. Вони можуть надіслати нам сканкопії документів, завірені електронним підписом або, навіть, копії документів, які дадуть нам можливість переконатися, що людина дійсно погоджується бути нашим студентом".

У педуніверситет за другою квотою на бюджетну форму потрапляють 25 абітурієнтів. За цією пільгою вступає Яна Лопухова з Миколаєва: "Підтверджуючі документи – це моя прописка, місто народження, де я проживаю".

Попри обстріли, продовжують жити у Миколаєві, розповіла мама дівчини Лариса Лопухова. Радіє, що донька навчатиметься у більш безпечному місті: "На наш будинок, на наш район також прилетіло, пошкодило будинок, вікна, двері. Все вибило. Трохи його підремонтували".

Вадим Ємчицький приїхав з тимчасово окупованого росіянами села Нововасилівка Херсонської області: "Район окупований з березня. Жив я в окупації до 17 квітня, потім сім’я вирішила виїхати".

Абітурієнтів, які подадуть документи вчасно, зарахують 22 серпня.

Що відомо

Подача заяв на вступ розпочалася 29 липня і триватиме до 23 серпня включно. На пільгових умовах абітурієнти вступають за двома квотами: 10% бюджетних місць відведено для учасників і постраждалих під час Революції гідності, учасників бойових дій, дітей сиріт, людей з інвалідністю, ще 10% бюджетних місць – для абітурієнтів з небезпечних територій, з окупованих територій, переселенців.

Читайте також

Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок