На Донеччині виготовляють зволожувачі кисню

На Донеччині виготовляють зволожувачі кисню

На Донеччині виготовляють зволожувачі кисню оригінал

У Краматорську почали виготовляти зволожувачі кисню. Ці апарати у лікарнях використовують для оксигенотерапії.

Зволожувач кисню забезпечує подачу додаткової порції оксигену людині, яка потребує респіраторної підтримки. Складається він з кисневого балона, ємності з водою та редуктора з ротаметром.

- Це пристрій, який понижує тиск цього балону, бо тут тиск може бути 150 атмосфер, 100 атмосфер, а нам для того, щоб дихати, потрібно 0- 0,3 атмосфери. І тому тут ми зменшуємо тиск, а потім, от так відчиняємо. І бачите, пішли бульбашки. Таким чином кисень, який сухий, ось у цьому балоні зволожується парами води. Таким чином, наші легені не опалює сухий кисень, — показує роботу апарату директор заводу автогенного обладнання Володимир Сергієнко.

Далі через носовий катетер зволожений кисень подається хворій людині. За словами Володимира Сергієнка, такий апарат пропускає від одного до 20 літрів оксигену за хвилину:

- Такого балону вистачить, в залежності від розходу, година, дві, три. Але у лікарнях зазвичай не такі маленькі. Це для швидкої допомоги, а у лікарнях великі, 42-літрові балони.

Це перший зразок зволожувачу кисню, що виготовили на підприємстві, на основі апарата Боброва. Частину деталей розробили зараз, інші виготовляли до карантину. Деталі з латуні виточують на заводі десятеро працівників підприємства. Виробництво першої партії зволожувачів кисню розпочали з 13 квітня.

- Десь 100 штук в день можна виробляти, якщо вони знайдуть свій попит, — каже директор заводу.

За необхідності виробництво можуть збільшити до п’яти сотень на добу. За словами Володимира Сергієнка, зволожувачі кисню не замінять апарати штучної вентиляції легенів, але можуть полегшити дихання.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди