У Кременчуцькій громаді розпочали другий етап голосування щодо перейменування вулиць

У Кременчуцькій громаді розпочали другий етап голосування щодо перейменування вулиць

У Кременчуцькій громаді розпочали другий етап голосування щодо перейменування вулиць
Фото: Суспільне Полтава

Нові назви жителі Кременчуцької громади обиратимуть для 30 вулиць та провулків. Голосування триватиме три тижні. Про це Суспільному повідомила речниця Кременчуцької міської ради Юлія Перепелятник.

Проголосувати жителі громади можуть від 17 серпня до 6 вересня включно. Обирати нову назву можна із кількох запропонованих варіантів.

"Можна онлайн. Зайти до нас на офіційний сайт і там набрати "перейменування". Далі зареєструватися і проголосувати. Або у нас є зразок заяви, написати таку заяву, занести її до ЦНАПу або виконавчого комітету, або надіслати поштою.

За словами речниці, назви планують змінити у рамках дерусифікації. Під час попереднього етапу перейменування, назви змінили для 27 із 30 вулиць, за які голосували.

"Може бути так, що ми, наприклад, якийсь етап побачимо, що легко йде, може захочуть 40 (назв вулиць запропонувати на голосування – ред.), це комісія буде вирішувати. Перший раз показало, що 30 достатньо. Люди повинні вчитатися, вибрати назву. Ми даємо розшифровку, чиє ім'я".

Скільки ж усього буде етапів – невідомо. Загалом планують перейменувати 136 вулиць та провулків, каже речниця.

Що відомо:

  • Під час попереднього етапу перейменування вулиць у Кременчуцькій громаді подали 813 пропозицій щодо зміни назв вулиць. А проголосували понад 12 тисяч разів.
  • 15 квітня 2022-го року у Кременчуці змінили назву вулиці Маяковського на Єднання України.
  • У рамках декомунізації із 2016-го року у Кременчуці перейменували 156 вулиць.
На початок