На Сумщині національне мультипредметне тестування на 200 балів склали 283 учні. Дехто з них отримав найвищу оцінку з двох, а то і трьох предметів водночас. Кореспонденти Суспільного поспілкувалися із двохсотбальниками із Сумської гімназії №1 та дізналися, як вони досягли таких результатів, попри війну в Україні.
Сумській гімназії №1 – 30 років. Цьогоріч заклад випустив три 11 класи, а це 82 учні, з яких четверо здобули золоті медалі. З мультипредметного тесту тут мають сім 200-бальників.
Марія Кощієнко планує стати лікарем. Спочатку готувалася до ЗНО з біології та хімії, однак на мультипредметному тестуванні цих дисциплін не було. "Я написала математику на 200. Якщо чесно, вона мені завжди давалася досить легко, тому так вийшло", – розповіла випускниця.

Назарій та Михайло теж мають по 200 балів із математики. Не завадили досягти такого показника, за словами хлопців, ані карантини, ані повномасштабне вторгнення Росії в Україну. "Це саме той предмет, який мені найбільше потрібен, тому що я вступаю на комп’ютерні науки й там дуже потрібна математика. Якщо ти хочеш старанно вивчити якийсь предмет, я думаю, ніщо не заважатиме, бо якщо маєш якусь мету, ти легко її зможеш досягти без якихось проблем", – вважає випускник Назарій Пось.
"Я люблю математику й точні науки та й учитель у мене дуже гарний, який викладав цей предмет у нас у класі. Для вступу вона мені потрібна, гарні бали не завадять – тут все разом. Я вступатиму на комп’ютерні науки, на інформатику, швидше за все, на програмувальника, на якого саме – я ще не визначився. Це я зроблю під час навчання", – розповів випускник гімназії Михайло Ковпаков.

Надія Цимбал – вчителька математики. Викладачка каже, що серед її учнів були діти, яким до максимальної оцінки не вистачило лише кількох балів. "Оці діти, які набрали 200 балів, я за них дуже радію, бо вони отримали нагороду за свій труд. 200 балів не набрали мої найкращі учні, що найцікавіше. Ті діти, про яких я була впевнена, що в них буде 200 балів. Ті діти, які були 100% впевнені, що в них буде найвищий бал, вони його не набрали. Не добрали по одному балу", – розповідає вчителька.
Анастасія Горшкова – рекордсменка цього навчального закладу, бо здобула із трьох предметів сукупно шістсот балів. "Я приділяла увагу всім дисциплінам, але історію України я більше вивчала та закріплювала свої знання тестами, а математику й українську мову повторювала та практикувалася. Мій секрет успіху: потрібно поставити мету і йти до неї", – говорить дівчина.
З вересня учні гімназії не робили акцент на вивченні історії, проте після російського вторгнення цей предмет внесли до тестування. Цьогоріч більшість університетів не поставили історію як обов’язкову, тому діти вчили інші предмети, розповіла вчителька історії Ніна Пархоменко. " В останню хвилину, так сталося, що й історію України додали до переліку і ми почали дуже активно діяти. Ми на уроках працювали, повторювали. Об’єм не такий великий дали – лише XX століття і початок XXI століття – тому нас цей виручило", – розповіла Ніна Пархоменко.
Не всі гімназисти тестувалися в Сумах. "Наші випускники, понад 50%, зголосилися складати тест. Річ у тому, що наші учні у зв’язку з воєнним станом, роз’їхалися. Дуже багато одинадцятикласників, які якраз завершували навчання. Писали тести не тільки в нас у місті Суми і за межами нашої держави. У нас один 200-бальник перебуває поза межами держави, у Канаді, там писав тест. І у Франції писали, в Британії, Норвегії, у Польщі та Німеччині. Результати показали дуже високі й прекрасні", – розповіла директорка гімназії Лариса Симоненко.

На Сумщині цьогоріч національне мультипредметне тестування на 200 балів склали 283 учні. У межах України максимальний бал здобули понад 6,5 тисяч випускників.
Читайте Суспільне у Telegram
Долучайтесь до нашої спільноти у Viber
Підписуйтеся на наш Instagram