"Щоб не було другого Маріуполя". Чоловік записав відео, аби привернути увагу до обстрілів Нікопольщини

"Щоб не було другого Маріуполя". Чоловік записав відео, аби привернути увагу до обстрілів Нікопольщини

Ексклюзивно
"Щоб не було другого Маріуполя". Чоловік записав відео, аби привернути увагу до обстрілів Нікопольщини
Суспільне Дніпро

Жителі Нікополя на Дніпропетровщині, які вже місяць перебувають під щоденними обстрілам російських військ, записали відеозвернення до Енергоатому та МАГАТЕ. Вони закликають світ зупинити дії російських військових, розповіли творці ролика Суспільному.

Автор відеоролика "Я з Нікополя, і моїй сім`ї погрожують" Євген Махов каже: хотів привернути увагу світу до ситуації з Нікополем, аби уникнути другого Маріуполя.

«Мені спала на думку ідея, що потрібно щось з цим робити, потрібно говорити про Нікополь. Як референс я взяв зрозумілу мову для європейців і жителів США. Це було звернення жертв домашнього насилля, або тих, кого переслідують, загрожують», — розповідає Євген Махов.

Разом із друзями він записав звернення, за ніч змонтував і вже зранку воно розлетілося соціальними мережами.  Відеоролик привернув увагу не тільки Енергоатому, а й європейських ЗМІ, каже він.

«Казати тільки про обстріли Нікополя — мало, треба, щоб звернули увагу саме на окупацію Енергодару,  і що з нього стріляють. Якщо звільнити Енергодар або навіть просто запустити туди співробітників МАГАТЕ, то не буде пострілів і не будуть вони прикриватися тим, що там є. Потрібно говорити не тільки про Нікополь, а про кожне місто, яке під обстрілами», — поділився Євген Махов.

Чоловік вже виїхав з міста, але у Нікополі й досі залишаються його родичі. Там же перебувають рідні Ірини Кругленко, подруги Євгена. Вона також взяла участь у створенні відео, аби підтримати свою сім’ю.

«Скільки б ми не пропонували їм виїхати, допомогти, вони всі категорично відмовляються, бо в когось робота, в когось побут налагоджений. Коли сідає сонце, ми обкладаємося телефонами й починаємо стежити за ситуацією — зазвичай, обстрілюють після заходу сонця, ближче до опівночі й усю ніч», — каже Ірина Кругленко.

Ролик вже переглянули понад сто тисяч людей.

Що відомо

З 12 липня російські війська щодня обстрілюють Нікополь та прибережні міста й села Нікопольського району з реактивних систем залпового вогню. Обстріли ведуть по будинках приватного сектору, багатоповерхівках, школах, лікарнях.

Читайте також

Російські війська вдарили по Нікопольському району: поранені четверо людей

"Спимо в укриттях, там хоч спокійніше". Протягом місяця армія РФ випустила по Нікополю 1800 снарядів

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок