Проєкт єРобота. Миколаївський центр зайнятості розглядає заяви на мікрогранти для підприємців

Проєкт єРобота. Миколаївський центр зайнятості розглядає заяви на мікрогранти для підприємців

Проєкт єРобота. Миколаївський центр зайнятості розглядає заяви на мікрогранти для підприємців
Фото: УНІАН

До Миколаївського обласного центру зайнятості станом на 16 серпня надійшло 56 заяв від претендентів на мікрогранти. Після проведення онлайн-співбесід ухвалено три позитивні рішення.

Про це кореспондентам Суспільного розповів директор Миколаївського обласного центру зайнятості Дмитро Оборонько.

За словами Дмитра Оборонька, уряд України з 1 липня 2022 року запровадив програму для підтримки підприємництва у рамках проєкту єРобота. Затвердив порядок надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу.

"Порядком визначаються умови, критерії, механізм використання коштів, передбачених Мінекономіки, у загальному фонді коштом резервного фонду державного бюджету за програмою "Надання грантів для створення або розвитку бізнесу" для надання безповоротної державної допомоги", — сказав Дмитро Оборонько.

Подати заяву на отримання мікрогранту можна на порталі "Дія".

"Потрібно зареєструвати власний кабінет, заповнити онлайн-заявку та прикріпити власний бізнес-план. Учасником програми можуть стати фізична особа, суб’єкти мікропідприємництва чи малого підприємництва, крім суб’єктів господарювання державного та комунального секторів економіки", — пояснив очільник центру зайнятості.

Мікрогрант може надаватися на придбання обладнання, закупівлю сировини та матеріалів, орендну плату, лізинг обладнання.

"Розмір мікрогранту, який надається одному отримувачу, визначається відповідно до його запиту, на суму до 150 000 гривень за умови створення одного робочого місця. За умови створення не менше двох робочих місць — до 250 000 гривень. Мінімальна сума — 50 000 гривень", — розповів Дмитро Оборонько.

Рішення щодо надання мікрогрантів, сказав Дмитро Оборонько, приймає Державний центр зайнятості. Отримувачі мікрогрантів беруть на себе певні зобов’язання перед державою.

"У разі отримання гранту людина має створити хоча б одне робоче місце, здійснювати діяльність не менше трьох років, сплачувати податки в бюджет, зокрема, за працевлаштування робітників", — сказав Дмитро Оборонько.

Для отримання консультацій щодо участі в програмі можна скористуватись телеграм-каналом "Підтримка ДСЗ Миколаїв".

Читайте також

  • "єРобота" запрацювала. Що можуть отримати підприємці
  • Як бізнес може отримати три гранти від держави
  • В асоціації підприємців розповіли про грантову програму уряду

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок