"Авжеж, хочеться змагатися за медалі". Українські скелелази Ткач та Павленко - про виступ на чемпіонаті Європи в Мюнхені

"Авжеж, хочеться змагатися за медалі". Українські скелелази Ткач та Павленко - про виступ на чемпіонаті Європи в Мюнхені

Ексклюзивно
"Авжеж, хочеться змагатися за медалі". Українські скелелази Ткач та Павленко - про виступ на чемпіонаті Європи в Мюнхені
4sport.ua

Обидва скелелази не пройшли до фінальної вісімки у швидкісній дисципліні.

На Мультиспортивному Євро в Мюнхену закінчилися п'ять змагальних днів континентальної першості зі скелелазіння. Турнір триватиме до 18 серпня.

Саме п'ятий день змагань приніс збірній Україні єдину медаль. "Золото" у чоловічому швидкісному скелелазінні виборов Даниїл Болдирєв.

Читайте також: Скелелаз Даниїл Болдирєв здобув друге "золото" України на Мультиспортивному Євро

На старт чоловічого турніру зі швидкості Україна також була представлена Костянтином Павленком та Ярославом Ткачем. Останній входив до п'ятірки найсильніших на чемпіонаті Європи-2020 та здобував "бронзу" на Всесвітніх іграх цього року.

Ткач та Павленко у Мюнхені подолали кваліфікацію, але зупинилися у першому раунді змагань на вибування, не пройшовши до фінальної вісімки. Враженнями від свого виступу спортсмени поділился в ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт.

Що сказав Костянтин Павленко

  • Про виступ та підготовку до чемпіонату Європи-2022

"Вважаю, що це не дуже хороший результат для мене, тому що я можу бігти краще. І я не зміг показати свій максимум, але перші три місяці війни я був в Україні та не міг тренуватися. Мабуть, важко для мене налаштуватися для змагань.

Я виїхав до Польщі та зміг тренуватися на швидкісній доріжці. Я тренувався два-три місяці, і це замало для таких змагань. Авжеж, хочеться медалі на всіх змаганнях. Але я вважав, що я можу увійти до п'ятірки найкращих, але не зміг".
  • Про плани на майбутнє

"Я залишаюся в Польщі тренуватися для останніх етапів Кубка Європи - у вересні та в листопаді".

  • Про атмосферу на змаганнях у Німеччині

"Атмосфера? Це дуже круто, люди підтримують тебе. Мені в такій атмосфері змагатися подобається".

Що сказав Ярослав Ткач

  • Про виступ у Мюнхені
"Форма на тренуваннях була дуже хороша. Я вибігав рекорд Європи декілька разів. Були наміри перемогти з новим європейським рекордом. Але трохи не зібрався з думками, може, трохи розслабився після Всесвітніх ігор. Сталося як сталося.

Це такий вид спорту, що якщо тебе якісь думки відволікають, то починаються помилки, бо це складнокоординаційний вид спорту. То це постійно трапляється. Потрібно виступати з холодною головою".

  • Про підготовку за кордоном

"Зараз у Польщі тренуємося. Там ще молодіжна збірна. Приймають добре, умови дуже хороші. Там дуже сильно розвинуто скелелазіння, тому там добре тренуватися - є всі офіційні зачіпки, офіційна система".

  • Про плани на майбутнє

"Зараз швидкість є окремим видом, тому наступного року планую відбиратися на чемпіонат світу. І ще чемпіонат Європи наступного року або через рік".

Читайте також: “Не всі розуміють ситуацію в Україні”. Один із лідерів України у скелелазінні Ярослав Ткач - про війну та майбутнє Євро

Що відомо

  • Загалом у Мюнхені планують розіграти вісім комплектів медалей у скелелазінні. Турнір триватиме до 18 серпня.
  • Виступ на чемпіонаті Європи продовжує українка Євгенія Казбекова. За підсумками дня змагань вона вийшла до фіналу змагань у двоборстві.
Читайте також: Українська скелелазка Євгенія Казбекова вийшла до фіналу двоборства на чемпіонаті Європи-2022
На початок