"Спимо в укриттях, там хоч спокійніше". Протягом місяця армія РФ випустила по Нікополю 1800 снарядів

"Спимо в укриттях, там хоч спокійніше". Протягом місяця армія РФ випустила по Нікополю 1800 снарядів

"Спимо в укриттях, там хоч спокійніше". Протягом місяця армія РФ випустила по Нікополю 1800 снарядів
Суспільне Дніпро

Протягом місяця російська армія випустила по Нікополю, що на Дніпропетровщині, 1800 реактивних снарядів. Про це повідомив голова Нікопольської районної військової адміністрації Євген Євтушенко.

Унаслідок обстрілів у місті пошкоджені житлові будинки, навчальні та медичні заклади, а також підприємства. Та попри щоденні обстріли там залишається половина жителів. Як живуть люди у постійній небезпеці — у матеріалі Суспільного.

"Молилися, щоб не в нас прилетіло"

У двір багатоповерхового будинку, в якому мешкає 72-річна Ганна Музика, влучили кілька російських снарядів з "Градів".

"Воно ж упало прямо біля мого вікна, а другий — туди, на той бік. Вибух, і хвиля як пішла. Все посипалося, такий дим, такий сморід, словами не передати.

У кут будинку також влучив російський снаряд, унаслідок вибуху зруйновано кілька квартир.

Поруч живе Микита Полтавченко. Під час обстрілу, розповідає хлопець, перебував удома, чув гучні вибухи, а вже вранці побачив, що у сусідньому будинку зруйновані дах та стіни.

"Молилися, щоб не в нас прилетіло. У коридорі перебував, правило двох стін. Але подивилися на ці наслідки і зрозуміли, що нас це не врятує", — каже Микола.

Жителі ще одного пошкодженого російськими снарядами багатоповерхового будинку розповідають: поранених та загиблих унаслідок обстрілів немає, з квартир, куди поцілили російські військові, люди виїхали.

"Спимо в укриттях, там хоч спокійніше". Протягом місяця армія РФ випустила по Нікополю 1800 снарядів
Нікополь після обстрілів військами РФ. Суспільне Дніпро

"Дуже злякалася, так бомбило! Я боялась вийти подивитися. А потім вже донька надіслала мені повідомлення: "Мамо, це наш будинок". Один хлопець там був, але він живий. Інші усі роз’їхалися, хто там жив", — розповідає Надія Суслова.

Половина жителів виїхали, решта — сплять в укриттях

За словами голови Нікопольської районної військової адміністрації Євгена Євтушенка, у місті внаслідок обстрілів пошкоджені житлові будинки, навчальні та медичні заклади, а також підприємства. Також часто снаряди пошкоджують комунікації, їх комунальники відновлюють упродовж доби.

"Нічні обстріли, вони такі хаотичні, для цього використовується не вибіркова зброя, яка вражає точно військові об’єкти, а саме "Гради", які накривають великі площі. Це чистий тероризм, це психологічна атака на населення", — говорить голова Нікопольської РВА.

З Нікополя, каже Євген Євтушенко, у більш безпечні місця вже поїхала половина жителів. Ті, хто залишився, намагаються під час загрози артобстрілу перебувати в укриттях.

"Спимо в укриттях, там хоч спокійніше, а вдома неможливо. Кішці у коридорі стелю, і вона у мене там спить. Вона у мене розумна. Є куди поїхати, але мені далеко треба їхати, тому залишаюсь поки тут", — говорить нікопольчанка Ольга.

Жителів прибережної території районна військова адміністрація евакуює у більш безпечні місця в районі. Також є можливість виїхати далі на безкоштовних евакопотягах, міжміських автобусах та на власному автомобілі.

Читайте також

У ніч на 15 серпня армія РФ обстріляла два райони Дніпропетровщини: пошкоджені два підприємства

"Була в коридорі між двома стінами, вони й врятували". Як місто Нікополь оговтується після нічних обстрілів

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок