"Половина марафонців відмучилася". Українські легкоатлети оцінили невдалий виступ у марафоні на чемпіонаті Європи-2022

"Половина марафонців відмучилася". Українські легкоатлети оцінили невдалий виступ у марафоні на чемпіонаті Європи-2022

Ексклюзивно
"Половина марафонців відмучилася". Українські легкоатлети оцінили невдалий виступ у марафоні на чемпіонаті Європи-2022
Федерація легкої атлетики Кіровоградської області

Шафар, Гелетій та Калюжна – про неочікуваний результат попри хорошу підготовку, важкі погодні умови та зміну планів під час забігу – для Суспільне Спорт.

Українські легкоатлети взяли участь у перших фіналах чемпіонату Європи-2022, що триває в німецькому Мюнхені, – у жіночому та чоловічому марафонах.

Найкращий результат серед українок показала Тетяна Гамера, яка посіла 27-ме місце. Решта українських бігунів фінішували поза топ-50. Марина Немченко стала 51-ю, тоді як Євгенія Прокоф'єва та Вікторія Калюжна достроково зійшли з дистанції. У чоловічому марафоні Віталій Шафар та Ігор Гелетій показали 53-ій і 59-ий результати відповідно.

Суспільне Спорт – ексклюзивний транслятор мультиспортивного чемпіонату Європи в Україні. Дивіться трансляції наживо на сайті Суспільне Спорт, а також на регіональних телеканалах Суспільного.

Своїми роздумами стосовно причин таких низьких результатів на цьогорічному Євро українці поділилися в коментарі Суспільне Спорт.

Читайте також: Одна українка – в топ-30 марафону на чемпіонаті Європи-2022, решта – поза топ-50

Що сказали українські марафонці після забігів

  • Віталій Шафар

"Почав я з групою, 5-10 км мені добре біглося. А далі... Вийшло, що форма була не така, як хотілося. На підготовці був у високих горах. Можливо, був якийсь COVID-19, бо він був у швейцарської команди, з якою я тренувався. 10-20 км намагався бігти в групі, а далі погода та все інше не дали показати кращий результат. Старався бігти на якесь місце".

"Взагалі, щоб бігти марафон на результат, треба температура 10-12 градусів. Якщо більше 20, залежить від того, наскільки пристосований організм до теплої погоди. 25-27 градусів – це ненормально. Потрібно було бігти о 5-6 ранку, як по всьому світу проводять: коли ще темно. Щоб просто спортсмени добігли на результат і мали задоволення від бігу, а не мучилися. Гадаю, що половина марафонців відмучилася, а ще відсотків 10-20 не добігли та зійшли".

"Війна, гадаю, вплинула на всіх. Кожен починав думати, що зробити для України. Нам допомагали всі: світ, Європа. І фінансами, і зборами. Я мав усе, тренуючись у Швейцарії та перебуваючи там".

Читайте також: "Готова жити в аеропорту, але не бути вдома вже не можу". Атлетка Килипко – про виступ на Євро та емоції через війну
  • Ігор Гелетій

"Нічого не вийшло. Провели непогану підготовку. Плани були прибігти в межах свого результату. На початку дистанції відчував себе добре, але ближче до половини щось стало важко. Ноги стали важкими, всередині затиснуло все. Довелося знизити темп. Стало настільки важко, що цілі змінилися – була задача просто фінішувати. Я знижував темп, місцями навіть доводилося трохи пройтися, а потім знову бігти. Вдалося фінішувати.

Чому так сталося? Гадаю, що є різні нюанси. Можливо, щось пішло не так, бо було спекотно. Все потроху, усі фактори. Організм був не готовий показати тут якийсь високий результат".

"Не можу сказати, що я задоволений. Але радий, що зміг закінчити дистанцію. Гарна підтримка була по дистанції, це дуже підбадьорювало, підтримувало. Не давало розслабитися по дистанції, незалежно від того, чи ти лідер, чи аутсайдер".
  • Вікторія Калюжна

"Якщо чесно, я сама не розумію, що сталося, бо була готова дуже добре. Але на першій половині не бігли ноги. Не розумію ані я, ані тренер. Будемо розбиратися, що сталося. На 26-му кілометрі вирішила зійти, бо темп дуже впав. Всі мене підбирали, і я не могла швидше бігти".

"Насправді, коли розпочалася [повномасштабна війна], я зовсім не бігла. Не було бажання, та й така була ситуація. Але згодом я зібралася, були гарні тренування. Поїхали в гори, були на висоті. Все пройшло дуже добре, була гарна підготовка. За розрахунком тренера, я була готова набагато ліпше, ніж був мій особистий рекорд. Не знаю, у чому причина. Зараз дуже важко морально, але за фізичним станом я була готова. Не розумію, що сталося".

Що відомо

  • На минулому чемпіонаті Європи-2018 українці ввійшли до топ-20 що в чоловічому, що в жіночому марафонах.
  • Найкращий результат серед чоловіків у 2018-му показав Ігор Олефрієнко (14-те місце), серед жінок – Ольга Котовська (19-те).
  • Востаннє українці підіймалися на п'єдестал чемпіонату Європи в марафоні в 2010 році, коли "срібло" виборола Тетяна Філонюк. У чоловічому "синьо-жовті" ще не здобували медалей.
Читайте також: "Не вистачило підказок тренера". Українка Гладійчук - про виліт у кваліфікації стрибків з жердиною на Євро-2022
На початок