Лікарів Херсонщини змушують писати заяви про перехід до російських медзакладів

Лікарів Херсонщини змушують писати заяви про перехід до російських медзакладів

Лікарів Херсонщини змушують писати заяви про перехід до російських медзакладів
Фото: Pexels

За повідомленням Головного управління розвідки України на Херсонщині окупаційна влада примушує працівників швидкої невідкладної медичної допомоги до співпраці, у разі відмови – звільнення.

Лікар Херсонської обласної клінічної лікарні Максим Овчар виїхав з окупації місяць тому, зараз тримає зв’язок із колегами. Чоловік говорить, що за словами колег - вони не можуть використовувати українську зарплату, бо окупаційна влада обмежила можливість зняття гривні та обмін валют. Їх примушують працювати за рублі. Для цього вони повинні підписати заяви про роботу в російських медичних закладах.

"Здійснюється тиск і примус щодо прийняття працівників лікувальних закладів до профспілок, які підконтрольні Росії. Лікарі отримували російську заробітну платню за червень та липень у доволі значних сумах, яка приблизно така сама, як і українська", - говорить лікар.

За відмову медиків вступати до російських профспілок, припиняється і виплата заробітної плати – говорить Максим Овчар.

Ситуацію з медиками на Херсонщині називає складною заступник голови Херсонської обласної ради Юрій Соболевський. У всіх медичних закладах – обласних і районних медичних працівників під погрозами примушують підписувати документи та отримувати заробітну плату в рублях

"Люди опинилися в ситуації, коли вони хочуть продовжувати лікувати саме українців, бо там живуть громадяни України. Вони не можуть залишити ці заклади, бо розуміють, що в умовах гуманітарної катастрофи, яка є зараз на Херсонщині ще й не будуть працювати медичні заклади, то це взагалі буде жах", - каже Соболевський.

Також за його словами, рядових лікарів, які виконують свій обов’язок, не вважатимуть колаборантами, а от з медиками керівних посад - ситуація складніше.

"Керівників медичних закладів, які співпрацюють з окупаційною владою, які фактично беруть участь у тиску на інших лікарів - буде відповідальність. Кожен випадок буде розглядатися індивідуально. І чи є в діях медика ознаки злочину, вирішуватимуть компетентні органи", - говорить Юрій Соболевський.

Що відомо:

  • Окупаційна влада разом з військовими РФ намагаються впливати на адміністрацію, керівників відділень, бухгалтерів та економістів медичних закладів Херсонщини. Так звана "влада" пропонує медикам працювати по законах Росії.
  • Херсонська обласна прокуратура повідомила про підозру заступнику генерального директора Херсонської обласної дитячої лікарні у вчиненні державної зради в умовах воєнного стану.

Читайте також:

  • 173 день війни: хроніка подій в Херсонській області

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок