Як стимулювати дітей до навчання в умовах війни: поради полтавцям від психологині та вчительки

Як стимулювати дітей до навчання в умовах війни: поради полтавцям від психологині та вчительки

Як стимулювати дітей до навчання в умовах війни: поради полтавцям від психологині та вчительки
Фото: pexels.com

Через повномасштабне вторгнення Росії на територію України частина дітей не зможе відвідувати школу, для них заняття влаштовуватимуть онлайн. Про те, як заохотити школярів навчатися в таких умовах, читайте у матеріалі Суспільного.

Одним із головних чинників, які впливають на онлайн-навчання, є спілкування батьків з дитиною та з педагогами, говорить учителька початкових класів Сем’янівського навчально-виховного комплексу Світлана Муль.

"Батьки – дуже важлива ланка у навчальному процесі. Тому налаштованість батьків, ставлення до навчання їхніх дітей – це дуже важливо. Під час навчання онлайн вчителі шукають компроміси і способи, як комунікувати з дитиною та її батьками. Бо, на жаль, не в усіх є змога мати засоби зв’язку", – каже Світлана Муль.

Для того, аби діти були старанними під час дистанційних уроків, їх потрібно мотивувати. Наприклад, вигадати систему нагород за активність.

"Ми діткам даємо завдання через різні цифрові платформи. Це можуть бути як онлайн-квести, так і показ якихось відео. Тому що зараз важливо, щоб дитині було цікаво та вона отримувала матеріал у різних форматах", – каже вчителька.

За її словами, на розвиток школярів впливають також побутові навички та самостійність.

"Важливим критерієм зараз у навчанні є індивідуальний підхід. Тобто вчитель має обрати такі завдання для дітей, щоб кожна дитина мала змогу проявити себе. Обов’язково потрібно з дітьми на уроці проводити маленькі перерви, під час яких вони можуть поспілкуватися між собою. Бо, на жаль, зараз їм якраз і не вистачає спілкування один з одним", – говорить Світлана Муль.

За словами полтавської психологині Людмили Глушко, батькам слід пам’ятати, що після тяжких емоцій та переживань у дітей може бути дещо пригальмована свідомість. В умовах війни й існування загрози життю для мозку потрібен час, аби відновити здатність до виконання певних завдань.

"У випадку, коли під час онлайн-уроку було оповіщено про сигнал тривоги, ваша дитина повинна знати, як їй діяти. Переконайтеся, що кожен крок та ваші плани вона зрозуміла та буде виконувати. Якщо ви переміщуєтеся в укриття, поясніть, що вдома небезпечно, що вам слід взяти найнеобхідніше. Не треба соромити, якщо вона злякалася, не порівнювати з іншими. Слід сприймати терпляче будь-який вияв емоцій, перерахувати тих близьких, які піклуються про неї і до яких вона може звернутися, заспокоювати, говорячи, що наша армія дуже сильна, виявляє небезпеку і бореться з нею",– каже Людмила Глушко.

Батькам потрібно розмовляти з дитиною, роз’яснювати та ділитися інформацією, враховуючи вік та рівень розвитку.

"Важливо обмінюватися емоціями, позитивно спілкуватися та будувати довірливі стосунки з дитиною, бути відкритим і проінформованим, зокрема, коли говорите про те, що відбувається у нашій країні. Якщо ваша дитина звернулася до вас із запитанням, але ви не знаєте, що сказати, тоді запропонуйте спільно пошукати відповідь. Важливо бути чесним і визнати, що не у всьому ви можете бути компетентним", – додала психологиня.

За її словами, треба звертати увагу на те, аби шкільні завдання займали не увесь час дитини. Через перенавантаження дистанційне навчання може асоціюватися із покаранням, викликаючи негативні емоції та надмірну втому.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок