Колаборантці зі Скадовська оголосили підозру у пособництві державі-агресору

Колаборантці зі Скадовська оголосили підозру у пособництві державі-агресору

Колаборантці зі Скадовська оголосили підозру у пособництві державі-агресору
Фото: Тетяна Калиновська/Facebook

Служба безпеки України висунула підозру у пособництві державі-агресорові Тетяні Калиновській, яка обійняла посаду "заступниці" так званого "голови Скадовської адміністрації". Раніше Тетяні Калиновській повідомляли про підозру у колабораційній діяльності.

Слідчі СБУ встановили, що Калиновська забезпечувала участь працівників так званої "Скадовської ВА" та підпорядкованих їй комунальних підприємств у проросійських заходах. 9 травня за вказівкою Калиновської учасникам роздали символіку Росії і замінили державний прапор на будівлі Скадовської міськради на російський.

Також Тетяна Калиновська передавала російським спецслужбам інформацію про військовослужбовців, правоохоронців, волонтерів. Встановлено, що російські військові використовували ці дані для проведення репресій місцевих жителів. Зокрема, постраждав скадовчанин Євген Власенко, якого викрали і змушували співпрацювати з окупаційною владою.

Офіс Генерального прокурора оприлюднив повідомлення про зміну підозри Тетяні Калиновській та повістку про виклик.

Що відомо:

  • Сергій Швайко та Тетяна Калиновська - призначені російськими військовими так звані "керівники" Скадовська. Швайка ніхто не знає, відомо лише, що він — громадянин РФ, раніше працював будівельником. А от Тетяна Калиновська у Скадовську особа досить відома.
  • Херсонська обласна прокуратура повідомила про підозру у посяганні на територіальну цілісність і недоторканість України громадянину РФ та громадянці України у колабораційній діяльності.

Читайте також:

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок