Росія з початку повномасштабного вторгнення окупувала українські території, на яких природних ресурсів щонайменше на $12,4 трлн, зокрема окупована значна кількість вугільних, газових та нафтових родовищ.
Про це пише The Washington Post із посиланням на канадську фірму з оцінки геополітичних ризиків SecDev.
Зазначається, що Росія захопила 63% вугільних покладів України, 11% покладів нафти, 20% – газу, 42% – металів і 33% – рідкісноземельних та інших важливих мінералів, серед яких літій.
Крім того, РФ взяла під контроль низку родовищ: 41 вугільне, 27 газових, 14 пропанових, девʼять нафтових, шість залізорудних, два — титанової руди, два — цирконієвої руди і по одному родовищу стронцію, літію, урану і золота, а також значні поклади вапняку.
Читайте також: Через війну Україна втратила 460 тис. гектарів аграрних земель — заступник міністра про зерно, порти та окупацію
The Washington Post пише, що якщо Україна безповоротно втратить землі та ресурси на окупованих територіях, то вони можуть змусити країну переналаштувати економіку.
При цьому є також потенційно позитивний момент: модернізація може зробити застарілі сталеливарні заводи більш ефективними та екологічними. За попередніми оцінками, ціна перебудови економіки становить понад $750 млрд.
Що відомо
- Станом на середину липня Російська Федерація викрала та вивезла з України зернових і олійних культур на 613 мільйонів доларів США. Загальні збитки у галузі сільського господарства оцінюються у 27,6 мільярда доларів.
- Україні може знадобитися до 1 трильйона євро (1,1 трильйона доларів) зовнішньої допомоги для відшкодування збитків.
- ЄС 25 липня виділив 1,6 мільярда євро на відбудову України.
Читайте також
РФ завдала збитків довкіллю України на 204 млрд гривень — Міндовкілля
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу