Місцева влада у Бучі поховала 15 людей, чиї тіла не вдалося ідентифікувати

Місцева влада у Бучі поховала 15 людей, чиї тіла не вдалося ідентифікувати

Місцева влада у Бучі поховала 15 людей, чиї тіла не вдалося ідентифікувати
Фото: Суспільне, Ліля Гончарук

У Бучі поховали 15 цивільних, тіла яких не вдалося опізнати. З них — 14 чоловіків та 1 жінка. 8 чоловіків знайшли в Мироцькому, вони були закатовані і розстріляні. На всіх тілах є сліди тортур, поранення в голову і грудну клітину, розповідає радниця міського голови Бучі Михайлина Скорик-Шкарівська. Тіла досліджували в Бучанському морзі.

"Спалена в машині жінка на Яблунській вулиці, є скелет чоловіка, який загинув в машині. З однієї могили ексгумували тіла трьох людей, одного впізнали, він з Бучі. З іншої могили, де 7 ексгумовано, також впізнали одного чоловіка з Бучі. Ми підозрюємо, що це тіла наших людей, яких захопили в Бучі, але закатували в Мироцькому. Відповідно, ми мусимо їх поховати", — говорить радниця бучанського міського голови.

Поховання в Бучі
Поховання в Бучі. Фото: Суспільне, Ліля Гончарук

Якщо родичі місяць не забирають тіло людини, місцева влада має поховати.

"В мирний час є звичайна процедура поховання тих, кого не забрали рідні. Це називається державне поховання. Кожна міська, селищна, сільська рада зобов‘язана поховати тіла, які були знайдені. Морг пише прокурору, він своєю чергою пише місцевій владі, ми ховаємо. Ми намагались максимально сприяти родичам, щоб вони змогли знайти рідних, але звернень зараз мало. Ми розуміємо, що ті, хто міг і хотів, закінчили цю процедуру", — розповідає Михайлина Скорик-Шкарівська.

Поховання в Бучі
Поховання в Бучі. Фото: Суспільне, Ліля Гончарук

Якщо ж знайдуться рідні загиблих, на могилі буде номерна табличка, за процедурою ДНК можна встановити спорідненість, з дозволу слідства можна або замінити табличку або перепоховати, як захочуть рідні. Наразі списки з не ідентифікованими тілами ще опрацьовують з моргами.

Відспівує загиблих отець Андрій Головін, каже, хоч іменна загиблих не відомі, людей мають гідно поховати.

"Церква молиться за всіх: хороших, поганих, молодих, старих. Це наш обов‘язок провести людей, не просто закопати як тіла, а поховати як людей. Бог знає ім‘я кожного, можливо з часом знайдуться й родичі, вони будуть молитись і знати ім‘я", — говорить протоієрей Православної церкви України отець Андрій Головін.

Війна. Усі останні новини

Що відомо

  • У Бучі Київської області завершують ексгумацію тіл загиблих містян під час російської окупації – надалі комунальники будуть ідентифікувати кожне тіло.

Читайте також

"А білі пов'язки треба ще вдягати?" — Ірпінь та Буча після російських окупантів. Фоторепортаж

На початок