Простими словами про складні явища: подкаст "Теорія всього" на Суспільному

Простими словами про складні явища: подкаст "Теорія всього" на Суспільному

Простими словами про складні явища: подкаст "Теорія всього" на Суспільному

Це програма про те, що важко зрозуміти без правильно підібраних слів. 43 випуски подкасту "Теорія всього" випустили на "Українському радіо Рівне" за майже рік часу. Автори програми, – політолог Віталій Лебедюк та політичний філософ Дмитро Шевчук, – у своїх передачах розвінчують міфи та доступно розповідають про складні явища.

Як виникла ідея передачі?

Політолог Віталій Лебедюк:

Ідеї в нас виникають, коли ми повертаємось додому із Національного університету "Острозька академія", де працюємо. Під час дискусій на парах настільки поринаєш у світ науки, що від цікавості ледве повертаєшся до буденного життя. Нас надихнула ситуація, коли студенти та друзі часто в нас запитують, чи правда що…? І таким чином ми почали розмірковувати, а чи не створити науково-популярну радіопрограму, яка б не лише руйнувала міфи, а й розвивала б критичне мислення. Ми проаналізували, що на цей час існує кілька успішних науково-популярних проєктів.

Ми вирішили в першу чергу зосередитися на науковій спільноті Рівненщини і показати нашому регіону, що науковців, які працюють в рівненських університетах та наукових установах, займаються цікавезними науковими проблемами. Саме це і відрізняє нас і дозволяє створювати унікальний контент.

Тому ми вирішили звернутися до незалежного медіа "Суспільне. Рівне" і обговорити цю ідею з тогочасною продюсеркою філії Інною Білецькою та її заступником Дмитром Бондарем. Ми хвилювалися, адже особливого досвіду радіоведучих не мали, але, отримавши підтримку, пішли готуватися до свого першого ефіру. Це гарний приклад того, коли ідеї підтримують та допомагають їх втілити в життя. Відтоді наш проєкт триває і до сьогодні, популяризуючи критичне мислення, розширюючи світогляд та розплющуючи очі на проблеми навколо нас.

Простими словами про складні явища: науковці запустили подкаст на "Українському радіо Рівне"

В чому концепція проєкту?

Політичний філософ Дмитро Шевчук:

– Концепція передачі полягає в тому, щоб в популярній формі розповідати людям про науку. В наших університетах, наукових установах є чимало науковців, які проводять надзвичайно цікаві дослідження. Їхні результати дозволяють краще зрозуміти те, що відбувається в природі, суспільстві, культурі, політиці.

В розмовах з науковцями ми дуже часто розвінчуємо міфи та стереотипи, які побутують в людей. Часом навколо нас можемо спостерігати явища, які варто краще розуміти, аби більш раціонально діяти. Крім того, дуже часто результатом наших розмов є те, що науковці відкривають для себе нові напрямки своїх досліджень, оскільки краще розуміють, як їхні дослідження дозволяють пояснити явища, які важливі для людей.

За яким принципом відбираєте теми для передач?

– Дехто з наших знайомих жартома говорить, що ми беремо магічну кулю, виходимо на вулицю, пальцем вимірюємо напрямок вітру і тоді в кулі запитуємо, яку тему нам обговорити наступного разу. Але це не так. Ми самі пов’язані з наукою і наша передача має тісний зв’язок із науковими принципами. Цим керуємося і при виборі тем. По-перше, ми аналізуємо, що є актуальним і що буде важливо почути слухачам.

Наприклад, розпочинається сезон грозових дощів – значить доцільно поговорити із фізиком про блискавки. Україна напередодні виборів, значить варто розповісти нашим слухачам, що політична наука говорить про поведінку виборця. Напередодні всесвітнього дня філософії ми запросили філософа. Крім того, ми певною мірою відкриваємо для себе наукові спільноти, знайомимося із науковцями, і коли знаходимо вченого із важливими та цікавими науковими дослідженнями, пропонуємо поговорити про це в нашій передачі, аби познайомити широкий загал, розповів Дмитро Шевчук.

Ми зібрали усі випуски у одному матеріалі

Теорія всього — Епізод 1. Діджиталізація

Що таке діджиталізація? Як цифрові технології змінюють наші уявлення про соціальне життя та про наше майбутнє? Чому важливо впроваджувати сучасні технології?

Гість студії "Українського радіо Рівне"​ — експерт з цифрових технологій Тарас Кушнірук.

Теорія всього — Епізод 2. Непотизм

Що таке непотизм? Що ви знаєте про політичне кумівство? Чи можливо побороти непотизм в Україні?

Гість студії «Українського радіо Рівне» — викладач кафедри політології національної безпеки Національного університету «Острозька академія» Михайло Мозоль.

Теорія всього — Епізод 3. Акме

Що таке акме? Як психологи пояснюють це поняття? Як досягти акме-вершини?

Гостя студії «Українського радіо Рівне» — доктор психологічних наук, координаторка освітньої програми з початкової освіти Національного університету «Острозька академія» Галина Гандзілевська.

Теорія всього — Епізод 4. Відновлювана енергетика

Що таке відновлювана, або, як ще її називають, альтернативна енергетика? Що може бути джерелом такої енергії? Як і де можна застосувати відновлювану енергетику?

Гість студії «Українського радіо Рівне» — Анатолій Карпюк, кандидат технічних наук, експерт міжнародної мережі з відновлюваної енергетики «Інфос».

Теорія всього — Епізод 5. Велика вода

Велика вода на Рівненщині. У чому причини та які наслідки затоплень? Що таке меліорація і чи можна здійснювати її ефективно?

Гість студії «Українського радіо Рівне» — кандидат технічних наук, доцент, завідувач кафедри гідроінформатики НУВГП Сергій Клімов.

Теорія всього — Епізод 6. Трудова міграція

Що таке трудова міграція? Як вона здійснюється в умовах глобалізму? Що очікувати Україні в цьому контексті?

Гість студії «Українського радіо Рівне» — доктор політичних наук, кандидат економічних наук, професор кафедри економічної кібернетики Рівненського державного гуманітарного університету Богдан Юськів.

Теорія всього — Епізод 7. Теорія гендерної рівності

Що таке гендерна політика? Як забезпечується доступ жінок до владних ресурсів в українському суспільстві? Який реальний стан “гендерного питання” в Рівненській області?

Гість студії «Українського радіо Рівне» — кандидатка філософських наук, доцентка кафедри культурології та філософії Національного університету «Острозька академія» Марія Петрушкевич.

Теорія всього — Епізод 8. Теорія поліського лісу

Чому засихає волинський ліс? Чи існує ефективний метод боротьби зі шкідниками? Чи не здійснюється вирубка лісу, попри мораторій на експорт лісу-кругляку, під виглядом санітарних вирубок?

Гість студії «Українського радіо Рівне» — кандидат біологічних наук, доцент кафедри агрохімії, ґрунтознавства та землеробства Національного університету водного господарства та природокористування Віталій Володимирець.

Теорія всього — Епізод 9 — Теорія православних патріархатів

Що таке патріархат? Яка структура Православної Церкви? Як виникали патріархати та скільки їх є?

Гість студії «Українського радіо Рівне» — кандидат історичних наук, доцент кафедри історії Національного університету «Острозька академія» Андрій Смирнов.

Теорія всього — Епізод 10. Теорія логіки виборця

Як виборці визначаються з вибором? Як теорія ігор пояснює поведінку виборців? Чи відрізняється поведінка виборців в Рівненській області від поведінки виборців загалом в Україні?

Гість студії «Українського радіо Рівне» — кандидатка політичних наук, старша викладачка кафедри політології та національної безпеки Національного університету «Острозька академія» Наталія Малиновська.

Теорія всього — Епізод 11. Теорія рівненських річок

Який стан річок на Рівненщині? Яка якість води, якою ми користуємося? Як визначити, що річка чи озеро «хворіє»?

Гість студії «Українського радіо Рівне» — докториня біологічних наук, професорка Національного університету водного господарства та природокористування Ольга Бєдункова.

Теорія всього — Епізод 12. Теорія ґрунтів

Що таке ґрунт та з яких шарів він складається? Як регулювати якість ґрунту? Який стан ґрунту на Рівненщині?

Гість студії «Українського радіо Рівне» — доктор біологічних наук, професор кафедри екології, географії і туризму Рівненського державного гуманітарного університету Андрій Лисиця.

Теорія всього — Епізод 13. Теорія блискавок

Яка природа блискавок? Які є види блискавок і чим вони відрізняються? Чи змінилися кількість блискавок на Рівненщині протягом останніх років?

Гість студії «Українського радіо Рівне» — кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри фізики Рівненського державного гуманітарного університету Юрій Максимцев.

Теорія всього — Епізод 14. Теорія почерку

Що таке графологія і чи можна «прочитати» людину за почерком? Чи можемо змінити себе, або виправити свої вади працюючи над власним почерком? Як дізнатися більше про політиків за почерком?

Гість студії «Українського радіо Рівне» — графолог, кандидат юридичних наук, доцент кафедри правосуддя та кримінально-правових дисциплін Національного університету «Острозька академія» Сергій Гонгало.

Теорія всього — Епізод 15. Теорія небезпечних комах

Як захиститись від негативного впливу шкідливих комах? Чи допомагають різного роду аерозолі чи електрофумігатори від потенційного ураження небезпечними комахами? Чи мешкають на території Рівненщини комахи, які занесені до Червоної книги України?

Гість студії «Українського радіо Рівне» — ентомолог, старший науковий співробітник Дослідної станції епізоотології Інституту ветеринарної медицини Національної Академії аграрних наук України Сергій Жигалюк.

Теорія всього — Епізод 16. Теорія неологізмів

Що таке неологізми і звідки вони беруться? Чи може українська мова витворити власні слова для означення тих чи інших новітніх предметів або явищ? Які неологізми найпоширеніші на Рівненщині?

Гість студії «Українського радіо Рівне» — керівник лексикографічної лабораторії «Острозький неограф», кандидат філологічних наук, доцент кафедри української мови і літератури Національного університету «Острозька академія» Віталій Максимчук.

Теорія всього — Епізод 17. Теорія історичних реконструкцій

Як народжуються ідеї історичних реконструкцій? Чи зможуть історичні реконструкції відтворити прадавню історію Рівного?

Гість студії «Українського радіо Рівне» — Юрій Ойцусь, рівненський мандрівник, керівник клубу історичних реконструкцій «Оствиця», ініціатор будівництва човна вікінгів «Драккар Гунгнір».

Теорія всього — Епізод 18. Теорія авторитаризму

Що таке авторитаризм? Чи має шанси авторитаризм в Україні? Які обмеження існують проти укорінення авторитаризму в Україні?

Гість студії «Українського радіо Рівне» — доктор політичних наук, професор кафедри політології та національної безпеки Національного університету «Острозька академія», керівник Центру політичних досліджень Юрій Мацієвський.

Теорія всього — Епізод 19. Теорія забобонів

Звідки беруться забобони, або як пережити п’ятницю 13? Чи зможуть забобони вижити в епоху високих технологій? Які екзотичні забобони живуть серед нас?

Гість студії «Українського радіо Рівне» — кандидатка психологічних наук, доцентка кафедри суспільних дисциплін Національного університету водного господарства та природокористування Наталія Оксентюк.

Теорія всього — Епізод 20. Теорія птахів

Хто такі орнітологи та що таке бьордвочінг? Які нові види птахів зафіксували на території нашого краю? Як здійснюють підрахунок птахів в Україні і, зокрема, на Рівненщині?

Гість студії «Українського радіо Рівне» — орнітолог, голова Рівненського обласного відділення Українського товариства охорони птахів, член Західноукраїнського орнітологічного товариства Василь Ільчук.

Теорія всього — Епізод 21. Теорія популізму

Що таке популізм? У чому особливості популізму в Україні? Популізм є інструментом політичної боротьби чи це звичайна брехня?

Гість студії «Українського радіо Рівне» — випускник спільної магістерської програми Варшавського університету та Острозької академії, випускник Стипендіальної програми імені Лейна Кіркланда, докторант кафедри політології та національної безпеки Національного університету «Острозька академія» Олександр Кашинський.

Теорія всього — Епізод 22. Теорія бортництва

Що таке бортництво? Як підіймали борті на висоту від 4-х до 15 метрів над землею? Яка кількість спадкових бортників у Рівненській області? Як зберігається понад 1500 років безперервна родова традиція добування меду з бортей?

Гість студії «Українського радіо Рівне» — старший науковий співробітник Рівненського обласного краєзнавчого музею Олексій Нагорнюк.

Теорія всього — Епізод 23. Теорія українських повстанців

Хто такі українські повстанці? Як вдавалося українським повстанцям зберігати ієрархію та життєздатність протягом тривалого періоду часу? Які історії приховували розсекречені архіви? До якого часу діяла УПА на території Рівненщини?

Гість студії «Українського радіо Рівне» — кандидат історичних наук, керівник науково-редакційної групи книг «Реабілітовані історією. Рівненська область», професор кафедри історії Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені Степана Дем’янчука Андрій Жив’юк.

Теорія всього — Епізод 24. Теорія курсу валют

Як формуються курси валют? Які чинники впливають на стабільність курсу валют? Яка валюта в світі найстабільніша? Чому долар падає, а ціни на імпортні товари не знижуються?

Гість студії «Українського радіо Рівне» — кандидат економічних наук, доцент кафедри фінансів і економіки природокористування Національного університету водного господарства та природокористування Андрій Подлевський.

Теорія всього — Епізод 25. Теорія історичної пам'яті

Що таке історична пам’ять? Хто та що формує історичну пам’ять? Що в історичній пам’яті міфологізоване, а що справжнє? Чи є особливості історичної пам’яті на теренах Рівненщини?

Гість студії «Українського радіо Рівне» — кандидат історичних наук, доцент кафедри політичних наук Рівненського державного гуманітарного університету, експерт ГО «Центр «Мнемоніка» Петро Долганов.

Теорія всього — Епізод 26. Теорія сучасного мистецтва

Як розуміти сучасне мистецтво? Яка роль митця у сучасному мистецтві? Як розпізнати сучасне мистецтво? Який сучасний мистецький ландшафт Рівненщини?

Гості студії «Українського радіо Рівне» — викладачка історії мистецтв Національного університету «Острозька академія» Наталія Кушнірук та мистецтвознавець, керівник ART-кластеру Національного університету «Острозька академія» Микола Бендюк.

Теорія всього — Епізод 27. Теорія чорних дір

Що таке чорна діра? Як утворюються чорні діри в космосі? Що буде, якщо людина потрапить в чорну діру? Що спостерігала лабораторія космічних досліджень «Рівненської Малої академії наук учнівської молоді»?

Гість студії «Українського радіо Рівне» — астрофізик, завідувач лабораторії космічних досліджень «Рівненської Малої академії наук учнівської молоді» Євгеній Малиновський.

Теорія всього — Епізод 28. Теорія філософії

Що таке філософія? Для чого потрібна філософія і чого може навчити? Чи існує українська філософська традиція? Що варто почитати з праць філософів щоб нарешті її зрозуміти?

Гість студії «Українського радіо Рівне» — професор, доктор філософських наук, завідувач кафедри культурології та філософії Національного університету «Острозька академія» Микола Зайцев.

Теорія всього — Епізод 29. Теорія архівів

Як впорядковуються документи в архівах? Які таємниці приховує рівненський архів? Який найдавніший документ в рівненському архіві?

Гість студії «Українського радіо Рівне» — старший викладач кафедри історії Національного університету «Острозька академія» Володимир Марчук.

Теорія всього — Епізод 30. Теорія прав людини

Що таке права людини? Чому права людини універсальні? Як нам скористатися нашими правами? Чи можуть культурні цінності ставитися вище універсальності прав людини?

Гості студії «Українського радіо Рівне» — викладачка інституту права ім. І. Малиновського Національного університету «Острозька академія», координаторка громадської приймальні УГСПЛ в Рівненській області та громадська обмудсменка із захисту виборчих прав у Рівненській області Марія Цип’ящук.

Теорія всього — Епізод 31. Теорія учасницької демократії

Що таке учасницька демократія? Які форми участі дієві у взаємовідносинах між владою та громадянами? Чому досвід застосування петицій виявився недостатньо успішним на фоні зростаючого запиту? Чи враховує влада результати соціологічних опитувань? У яких містах Рівненської області найбільш вдало реалізовується громадський бюджет?

Гість студії «Українського радіо Рівне» — представник Громадянської мережі ОПОРА Михайло Балик.

Теорія всього — Епізод 32. Теорія постправди

Що таке постправда? З чим пов’язане винекнення феномену постправди? Що таке фейк та як його розпізнати? Що потрібно розвивати аби не попасти в пастку постправди?

Гості студії «Українського радіо Рівне» — медіаексперт, член Ради з питань свободи слова та захисту журналістів, доцент кафедри журналістики Національного університету «Острозька академія» Сергій Штурхецький.

Теорія всього — Епізод 33. Теорія різдвяних традицій

Якими були різдвяні традиції наших прапращурів? Чи змінювалися різдвяні традиції протягом радянського періоду? Чому на Різдво готують кутю? Як виникли колядки і чим пояснюється їх різноманіття?

Гостя студії «Українського радіо Рівне» — завідувачка сектору етнографії Рівненського краєзнавчого музею, заслужена працівниця культури України Алла Українець.

Теорія всього — Епізод 34. Теорія штетлу

Чому єврейські містечка називали «штетлами»? Що допомагало українцям, полякам та євреям налагоджувати добросусідські відносини? Як Голокост вплинув на існування єврейських містечок на території України? Наскільки збережена пам’ять про життя євреїв рівненського штетла?

Гості студії «Українського радіо Рівне» — директор центру «Мнемоніка», професор, доктор політичних наук Рівненського державного гуманітарного університету Максим Гон.

Теорія всього — Епізод 35. Теорія геодезії

Що таке геодезія і для чого вона потрібна? Як геодезія допомагає нам раціонально користуватися природою? Наскільки геодезія пов’язана із картографією? Як розвивається школа геодезії на Рівненщині?

Гості студії «Українського радіо Рівне» — доцент, кандидат технічних наук, проректор з науково-педагогічної, методичної та виховної роботи Національного університету водного господарства та природокористування Олег Лагоднюк.

Теорія всього — Епізод 36. Теорія творчості Уласа Самчука

Чим вирізняється стиль письма Уласа Самчука? Чи зможуть повернути Уласа Самчука до шкільної програми? Чи справді Улас Самчук мав здобути Нобелівську премію? Яку роль письменник відіграв у культурному житті української діаспори?

Гість студії «Українського радіо Рівне» — літературознавець, дослідник творчості письменника Уласа Самчука, аспірант Національного університету «Острозька академія» Олександр Подвишенний.

Теорія всього — Епізод 37. Теорія погоди

Як формується погода? Що таке циклон, антициклон і як вони впливають на погоду? Чи змінилася погода на Рівненщині? Чи може бабак Тишко передбачати погоду?

Гість студії «Українського радіо Рівне» — начальник Рівненського Гідрометцентру Богдан Масовець.

Теорія всього — Епізод 38. Теорія археології

Що таке археологія? Як археологи знають, де потрібно проводити розкопки? Де на Рівненщині проводяться археологічні дослідження? Що цікавого вдалося розкопати під час дослідження погоринських міст?

Гість студії «Українського радіо Рівне» — історик, археолог, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України Рівненського державного гуманітарного університету Богдан Прищепа.

Теорія всього — Епізод 39. Теорія відкритих даних

Що таке відкриті дані? Чим відрізняється публічної інформації від публічної інформації у формі відкритих даних? Чи відповідають потребам мешканців оприлюднені набори даних? Як місту Дубно вдалося зробити великий прорив у сфері відкритих даних на відмінну від інших міст Рівненщини?

Гість студії «Українського радіо Рівне» — начальник відділу інформаційно-комп'ютерного забезпечення Дубенської міської ради Юрій Яцюк.

Теорія всього — Епізод 40. Теорія соціальних досліджень

Що таке соціологія? Чим відрізняється генеральна сукупність від вибіркової сукупності? На що вказує статистична похибка? Чи можна вважати висвітленням громадської думки голосування на сайтах медіа або у соціальних мережах? Чому політики та влада часто нехтують проведенням якісного соціального дослідження?

Гість студії «Українського радіо Рівне» — кандидатка історичних наук, доцентка кафедри політичних наук Рівненського державного гуманітарного університету Таміла Герасимчук.

Теорія всього — Епізод 41. Теорія сучасної педагогіки

Чого сьогодні треба навчати дітей? Що значить навчитися вчитися? Досвід якої країни найкращий у дошкільній освіті? Чи є майбутнє у приватних школах?

Гість студії «Українського радіо Рівне» — психолог, засновник Християнської альтернативної школи "Світло" Сергій Терентьєв.

Теорія всього — Епізод 42. Теорія фотографії

Якою була перша фотографія? Що таке камера обскура? Чи відрізняється фотографія зроблена цифровим фотоапаратом від класичного? Чи існують забобони про фотографії? Як зробити найпростіший фотоапарат у домашніх умовах? Що можна побачити у рівненському музеї фотографії?

Гість студії «Українського радіо Рівне» — фотограф, член правління Національної Спілки фотохудожників України, заслужений художник Міжнародної Федерації фотомистецтва (EFIAP), викладач кафедри журналістики Національного університету «Острозька академія» Олександр Харват.

Теорія всього — Епізод 43. Теорія кібербезпеки

Що таке криптографія? Що таке файли coockies і яку інформацію вони про нас збирають? Хто такі хакери і як їх розпізнати? Як захищати конфіденційну інформацію?

Гість студії «Українського радіо Рівне» — директор інформаційно-обчислювального центру Національного університету водного господарства та природокористування Віталій Назарук.

Теорія всього — Епізод 44. Теорія легенд Острога

Звідки беруться легенди? Скільки в цих легендарних оповідях про Острог правди, а скільки уявного? Хто найпоширеніший герой Острозьких легенд? Чи можна подавати дітям легенди в якості казок?

Гість студії «Українського радіо Рівне» — керівник арт-кластеру Національного університету «Острозька академія», мистецтвознавець Микола Бендюк.

Теорія всього — Епізод 45. Теорія ілюзії знань

Що таке когнітивна психологія і чим вона займається? Як розуміти таке явище як ілюзія знання? Чи можна використовувати явище ілюзії для маніпуляції людиною? Чи можна говорити, що вираз відомого філософа Сократа «Я знаю, що я нічого не знаю» - це формула ілюзії знання-незнання? Чи залежить прояв феномену ілюзії знання від віку?

Гість студії «Українського радіо Рівне» — викладачка кафедри психології та педагогіки Національного університету «Острозька академія» Ольга Ткачук.

Теорія всього — Епізод 46. Теорія орф-педагогіки

Чого навчає орф-педагогіка? Якого педагогічного результату можна досягнути поєднуючи музику й рух? Чим відрізняється орф-педагогіка від класичної музичної освіти? Які орф-інструменти використовуються під час занять? В чому особливість навчання музиці за підходом орф-педагогіки?

Гість студії «Українського радіо Рівне» — музикальний терапевт, орф-педагог, керівниця дитячої творчої студії «Зіронька» Тетяна Черноус.

Теорія всього — Епізод 47. Теорія української літератури

Чому нова українська література починається з «Енеїди» Котляревського? Чи відрізняється українська література на тлі літератур європейських націй? Чому українці постійно шукають пророка, зокрема, серед літераторів? Чому Україна не має Нобелівського лауреата з літератури?

Гість студії «Українського радіо Рівне» — докторка філологічних наук, професорка кафедри української мови та літератури Національного університету «Острозька академія» Олександра Вісич.

Теорія всього — Епізод 48. Теорія довкілля міста

Як змінилася теплова карта Рівного? Чи коректно у місті Рівному скошують траву? Що таке інвазивні види рослин і в чому їхня небезпека? Як зелені насадження рятують міста за умов зміни клімату?

Гість студії «Українського радіо Рівне» — юристка, природоохоронна активістка, координаторка громадської ініціативи з озеленення "Сад історій в Рівному" Оксана Майборода.

Теорія всього — Епізод 49. Теорія національної безпеки

Чим національна безпека відрізняється від державної безпеки? Які інститути відповідають за забезпечення національної безпеки? Наскільки українська армія адаптувала стандарти НАТО? Чи можна стверджувати, що, наразі, міжнародне право не працює?

Гість студії «Українського радіо Рівне» — експерт із проблем національної безпеки, кандидат політичних наук, директор Центру досліджень проблем національної безпеки Національного університету «Острозька академія» Тарас Жовтенко.

Теорія всього — Епізод 50. Теорія давніх ремесел

Які ремесла були притаманні людям, які населяли Басівкутське городище? Які ремесла вже є на Оствиці і які плануються ще відтворити? Три човни – Дракар Гунгір, Лодь і Фрея, відтворюють одну і ту ж традицію суднобудування, чи різні?

Гість студії «Українського радіо Рівне» — головний майстер, творець дракару (човна варягів), історичний реконструктор Олег Петренко.

Теорія всього — Епізод 51. Теорія віртуального музею

Наскільки концепція віртуального музею є пізнавальною за змістом? Чи можна за допомогою такого каналу комунікації передати відчуття мистецтва? Чому створення віртуальних музеїв називають частиною культурної дипломатії України?

Гість студії «Українського радіо Рівне» — проектний менеджер ГО «Братство ім. князів Острозьких», менеджер з комунікації "Майстерня міста Рівного" Олеся Гощук.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди