Україна виступить на другому в історії Мультиспортивному Євро. Що потрібно знати про змагання

Україна виступить на другому в історії Мультиспортивному Євро. Що потрібно знати про змагання

Україна виступить на другому в історії Мультиспортивному Євро. Що потрібно знати про змагання
Фото: Getty Images

Змагання пройдуть у дев'яти видів спорту, тоді як спортсмени боротимуться за 177 комплектів нагород.

З 11 по 21 серпня відбудеться одна з найбільших подій 2022 року у Європі - Мультиспортивний чемпіонат Європи. Його особливістю є проведення низки континентальних першостей, що проводяться у літню частину сезону, у форматі спільного Євро.

Мультиспортивний чемпіонат Європи проводитиметься вдруге в історії. Уперше він відбувся у 2018 році у двох країнах: Німеччині та Шотландії. І тепер у планах організаторів є проведення турніру кожні чотири роки - за аналогом Олімпійських ігор.

Суспільне Спорт – ексклюзивний транслятор мультиспортивного чемпіонату Європи в Україні. Дивіться трансляції наживо на сайті Суспільне Спорт, а також на регіональних телеканалах Суспільного.

Україна вдруге братиме участь на Мультиспортивному чемпіонаті Європи. У 2018 році українські спортсмени закінчили виступи на восьмому місці у медальному заліку, здобувши 26 нагород. І попри повномасштабне вторгнення Росії в Україну, що вплинуло на їхню підготовку до сезону, виступлять і на цьогорічному Мультиспортивному Євро, яке прийматиме інше німецьке місто - Мюнхен.

Що потрібно знати про Мультиспортивне Євро?

 • Дата: 11-21 серпня
 • Місце: Мюнхен (Німеччина)
 • Види спорту: легка атлетика, велоспорт, скелелазіння, пляжний волейбол, гімнастика, настільний теніс, веслування на байдарках і каное, академічне веслування, триатлон
 • Кількість комплектів нагород: 177
 • Кількість учасників: 4700 (161 - від України)

Історія чемпіонату Європи літніх видів спорту розпочалася порівняно недавно. У 2015 році кілька провідних європейських федерацій, зокрема, з плавання, легкої атлетики та гімнастики, домовилися раз на чотири роки проводити об'єднаний континентальний форум. Усе - задля підвищення статусу континентальної першості, зростання глядацького інтересу і збільшення доходів європейських федерацій від цих зманань.

Три роки потому, у 2018 році одразу два міста, Берлін і Глазго, прийняли перший в історії Мультиспортивний чемпіонат Європи. Тоді він об'єднав сім видів спорту, 53 команди і майже 4.5 тисяч спортсменів.

Збірна України на Євро-2018 виступила досить потужно: 26 нагород, вісім з яких золоті та восьме місце у медальному заліку. Головним мультимедалістом української команди став плавець Михайло Романчук, який здобув два "золота" та одне "срібло".

Мультиспортивний чемпіонат Європи у 2022 році прийматиме мюнхенський Олімпійський парк, який відзначає 50-річчя проведення Олімпійських ігор 1972 року. На честь цього ювілею організатори змагань пообіцяли влаштувати незабутнє спортивне та культурне видовище, аби протягом цих десяти днів спортом жила не лише Німеччина, а й усі 750 мільйонів європейців.

Які зміни відбулися на Євро-2022 у порівнянні з попереднім турніром?

Організатори Мультиспортивного чемпіонату Європи розширили кількість видів спорту, які будуть представлені у програмі змагань. На Євро-2018 було сім видів спорту, на Євро-2022 - дев'ять.

У програмі Мультиспортивного Євро залишилися легка атлетика, велоспорт, гімнастика, академічне веслування та триатлон. Натомість "відпали" водні види спорту та гольф, а додалися - скелелазіння, пляжний волейбол, настільний теніс та веслування на каное і байдарках.

Веслувальниця Людмила Лузан змагатиметься на Євро за тиждень після чемпіонату світу
Веслувальниця Людмила Лузан змагатиметься на Євро за тиждень після чемпіонату світу. facebook.com/liudmila.luzan

Серед учасників Мультиспортивного Євро не буде представників Росії та Білорусі, яких не допустили до турніру через війну в Україну. Права виступати під нейтральним прапором спортсмени цих країн також не отримали.

Хто представлятиме Україну на Мультиспортивному Євро?

Найбільше представництво Україна матиме у легкій атлетиці, де виступлять одразу 54 спортсменів. Одна з атлеток - срібна призерка мультиспортивного Євро-2018 Марина Бех-Романчук - боротиметься за медалі не лише у стрибках у довжину, а й у потрійному стрибку, де розпочала виступи на міжнародному рівні у 2022 році.

Крім Бех-Романчук, на турнірі у Мюнхені від України виступлять і призери попереднього Мультиспортивного Євро, серед них: Наталія Кроль, Ольга Ляхова та Анна Рижикова (легка атлетика), Роман Гладиш та Олена Старікова (велоспорт), Ігор Радивілов (спортивна гімнастика), Дарина Верхогляд, Анастасія Коженкова та Євгенія Довгодько (академічне веслування).

Наталія Кроль (Прищепа) змагатиметься на Євро у статусі чинної чемпіонки Європи на дистанції 800 м
Наталія Кроль (Прищепа) змагатиметься на Євро у статусі чинної чемпіонки Європи на дистанції 800 м. AP Photo/Michael Sohn

Загалом Україну у дев'яти видах спорту на Мультиспортивному чемпіонаті Європи представлять 161 спортсмен. Найбільше представництво - у легкій атлетиці (54), найменше - у триатлоні, де виступлять лише два атлети.

Склад збірної України на мультиспортивне Євро

Розклад подій на мультиспортивному Євро за турнірами

Змагання на мультиспортивному чемпіонаті Європи відбуватимуться упродовж 11 змагальних днів.

Найбільша кількість нагород на мультиспортивному Євро буде розіграна у легкій атлетиці (50 комплектів нагород). Найменша - у триатлоні, де відбудуться чоловічий, жіночий турніри, а також змішана естафета.

Трансляції змагань дивіться наживо на сайті Суспільне Спорт, а також на регіональних телеканалах Суспільного.

Календар мультиспортивного Євро-2022

 • 11-15 серпня. Академічне веслування
 • 11-18 серпня. Скелелазіння
 • 11-21 серпня. Спортивна гімнастика
 • 11-21 серпня. Велоспорт
 • 12-14 серпня. Триатлон
 • 13-21 серпня. Настільний теніс
 • 15-21 серпня. Легка атлетика
 • 15-21 серпня. Пляжний волейбол
 • 18-21 серпня. Веслування на байдарках і каное
На початок