У селі Грушвиця на Рівненщині в будинку культури створюють розважально-освітній простір для дітей та молоді. Тут вже зробили караоке-залу, попереду — творча майстерня. Своєрідною родзинкою закладу стане підвал-музей, де усі охочі зможуть дізнатися про історію села.
Оновлення будинку культури у Грушвиці триває другий рік поспіль, розповідає директорка Марія Кучер.
"Фінішом буде у мене фасад, утеплений і розфарбований. Я не хочу казати, як він буде розфарбований, але це буде дуже цікаво і дуже творчо", — каже жінка.

Наразі завершили роботи над створенням простору для молоді. Попереду — втілення ще кількох проєктів.
"Почала я з коридорчика. Ми зробили тут караоке-зал, де молодь може відпочивати. Можемо тут поспівати, пограти в якісь ігри та подивитись фільм. Окрім того, я писала проєкти й ми почали робити інші зали", — додає Марія Кучер.

Особливим місцем, за словами директорки будинку культури, стане підвал-музей, у якому кожен зможе дізнатися історію села. Тут буде згадка про маєток Янчарських, старовинний костел та церкву, які раніше були на території Грушвиці.

"У нас також буде творча майстерня, де дітки зможуть займатися. А ще ми "розпишемо" стару Грушвицю", — додає директорка будинку культури.
Гроші на створення підвалу-музею надав відділ освіти, культури, молоді та спорту Великоомелянської тергромади. Зали ж оновлювали власними силами.

"Цю картину я робила за власний кошт, а потім взяла нашого художника на роботу. І вже він працював, а я старалась якось допомогти й купувала все за свої гроші. У нас паралельно йшли фільми, дискотеки. За ці кошти ми й робили все", — каже директорка.
Стіни будинку культури також розмалював місцевий художник. Йому належать й розписи фасадів двох магазинів.

На одній зі стін — перший у селі стінопис. Серед побілених українських хатин на перехожих дивиться Тарас Шевченко.
"Цей малюнок тут з'явився місяць-два тому. Односельцям він дуже подобається. Багато фотографують. Це великий level-up, оскільки це велика історична пам'ятка в селі. Тому я вважаю, що це дуже непогано", — каже місцевий житель Іван Дем'яненко.
Авторка: Надія Кривко
Читайте також
- У покинутій школі на Рівненщині завершують облаштовувати житло для переселенців
- На Рівненщині за пів року зареєстрували народження майже 5 тис. дітей, третину — через єМалятко
- Рахує в умі — допомагає ЗСУ. На Рівненщині 7-річна переселенка знайшла свій спосіб волонтерити
- Як власниця кафе з початку війни годує волонтерів та поранених бійців. Історія з Рівного
Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки
Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber
Долучайтесь до нас в Instagram
Ми у Twitter