У Запорізькій акваторії рибінспектори вилучили шість браконьєрських сіток

У Запорізькій акваторії рибінспектори вилучили шість браконьєрських сіток

У Запорізькій акваторії рибінспектори вилучили шість браконьєрських сіток
Фото: Суспільне Запоріжжя

Шість сіток вилучили під час рейду акваторією Каховського водосховища рибінспектори. Знімальна група Суспільного побувала на патрулюванні водойми.

Державні інспектори виїхали на патрулювання акваторії водосховища винятково в адміністративних межах міста Запоріжжя. Перевірили, чи працюють причали. Із введенням воєнного стану, навігація, а також рибальство у Каховській і Дніпровській водоймах заборонені, каже іхтіолог Максим Бронзюк.

рейдрейд
Максим Бронзюк. Фото: Суспільне Запоріжжя

"Зараз ми бачимо, що всі причали закриті, й навігація під час воєнного стану заборонена. Тому адміністрації всіх причалів попереджені про те, що випускати човни на водойми забороняється", - каже він.

У Кривій Бухті, біля вантажних суден, інспектори виявили й вилучили дві сітки за типом “стінка”. В одному з них - мертвого окуня. У цьому випадку, крім штрафу за адміністративне правопорушення, передбачене відшкодування власником судна збитку рибному господарству, розповів Максим Бронзюк.

"Розраховується збиток за кожний незаконно виловлений екземпляр. Наприклад, плітка - 1650 гривень, карась - 1540 і так далі, в залежності від виду та ваги водних біоресурсів. У разі, якщо особу правопорушника встановити не вдалося, складається акт виявлення та вилучення безхазяйного майна. Заборонене знаряддя лову вилучається, й надалі міжвідомча комісія приймає рішення щодо їхнього знищення", - каже Максим Бронзюк.

рейдрейд
Фото: Суспільне Запоріжжя

Вилучені під час рейду браконьєрські сітки опишуть та відправлять на склад. З наступного тижня на водоймах Запорізької області діятиме заборона на вилов раків, повідомив іхтіолог.

"У раків починається період другого линяння. І цього року він триватиме з 10-го серпня по 20-те вересня. У цей період вилов раків суворо забороняється на всіх рибогосподарських водних об’єктах, крім тих господарств, де раки вирощуються спрямовано", - каже він.

Із введенням воєнного стану, кількість правопорушень на акваторіях області зменшилась у рази, кажуть інспектори. Зараз, крім рибоохоронних заходів, вони патрулюють поблизу лінії зіткнення - протидіють проникненню ворожих диверсійно-розвідувальних груп в акваторію Каховського водосховища.

рейдрейд
Фото: Суспільне Запоріжжя

"Ми закликаємо всіх громадян не пересуватися акваторіями Каховського та Дніпровського водосховищ на човнах, тому що зараз значно загострилася ситуація, і ми просимо не ускладнювати роботу саме правоохоронних органів та військових", - каже Максим Бронзюк.

Як раніше повідомляло Суспільне, розпорядженням Запорізької обласної державної адміністрації від 26-го березня цього року заборонена навігація маломірних суден, а також промислова та любительська риболовля.

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram

На початок