Закупівля спорядження для військових та валютні операції: НБУ пом’якшив низку обмежень

Закупівля спорядження для військових та валютні операції: НБУ пом’якшив низку обмежень

Закупівля спорядження для військових та валютні операції: НБУ пом’якшив низку обмежень
Фото: УНІАН/Віктор Ковальчук

Національний банк України із 6 серпня 2022 року скасовує низку обмежень для підтримки діяльності волонтерів та бізнесу, спрощуючи закупівлю бронежилетів, шоломів, рацій, військової форми, безпілотників та іншого спорядження.

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

"Розуміючи важливість і ефективність волонтерського руху України та його вагоме значення в умовах повномасштабної війни, Національний банк дав змогу банкам не застосовувати ліміт на розрахунки фізичних осіб-волонтерів із гривневих платіжних карток за кордоном з метою купівлі товарів військового призначення", — йдеться у повідомленні.

Це нововведення передбачає умову дотримання одночасно наступних вимог:

  • операції за рахунком волонтера є типовими для цієї фізичної особи та обсяг операцій, що здійснювалися за її рахунками, перевищував еквівалент 100 тисяч гривень на місяць до 21 липня 2022 року;
  • подання до банку листа від державного органу або військової частини щодо співпраці з волонтером та замовлення товарів відповідного призначення, якщо сума такої операції перевищує еквівалент 400 тисяч гривень на місяць;
  • надання орієнтовної вартості (розрахунку) товару та строків виконання замовлення;
  • інформування волонтером банку щодо збору коштів з метою оплати продукції.

Серед товарів, які зможуть купувати волонтери-фізособи — рації, бронежилети, каски, шоломи, військова та тактична форма, військове та тактичне взуття, захисний одяг, оптичні прилади для слідкування, безпілотні літальні апарати, спальні мішки, каремати та засоби для надання домедичної допомоги.

Водночас Національний банк визначив, що наявність у банку інформації з відкритих джерел щодо недобросовісної практики діяльності відповідної фізичної особи може бути підставою для відмови банком надалі проводити такі операції в обсязі, що перевищує ліміт в еквіваленті 100 тисяч гривень на місяць.

Окрім того, відтепер НБУ включає рації до переліку товарів військового призначення. Для їхнього придбання громадяни мають змогу купувати валюту та переказувати її за кордон у межах щомісячного ліміту в еквіваленті 400 тисяч гривень.

На додачу, з урахуванням потреби бізнесу, Нацбанк спрощує валютні обмеження, зокрема щодо використання корпоративних платіжних карток.

При цьому НБУ також дозволив банкам продавати іноземну валюту юридичним особам та фізособам-підприємцям, що є резидентами України, із зарахуванням на поточний рахунок клієнта в іноземній валюті у разі подальшого використання відповідної валюти на здійснення витрат за допомогою корпоративних платіжних карток за кордоном. Це правило поширюється на наступні витрати:

  • відрядження працівників за кордон виключно для оплати добових витрат у межах щоденного ліміту в розмірі 80 євро (в еквіваленті) на одного співробітника;
  • сплата за проживання та транспортні витрати (з документальним підтвердженням розрахунку зазначених витрат на одну особу).

Також у Нацбанку вирішили, що обмеження на здійснення розрахунків за кордоном у межах ліміту у 100 тисяч гривень (в еквіваленті) на місяць не розповсюджуватиметься на клієнтів банку — юридичних осіб, що здійснюють перевезення вантажів у міжнародних сполученнях на підставі документів, що надають право на здійснення відповідних перевезень.

""Національний банк завжди дослухається до конструктивних запитів волонтерського руху та бізнес-спільноти та разом зі своїми стейкхолдерами намагається знайти оптимальні рішення. Сьогоднішня постанова — саме такий випадок", — зауважив заступник Голови Національного банку Юрій Гелетій.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 164. Текстовий онлайн

ЄС блокує позику Україні на 1,5 млрд євро — Bloomberg

США виділяють Україні 550 млн доларів оборонної допомоги

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок