У Мінкульті пояснили, чому неможливо одразу зупинити культурний вплив Росії на світ

У Мінкульті пояснили, чому неможливо одразу зупинити культурний вплив Росії на світ

У Мінкульті пояснили, чому неможливо одразу зупинити культурний вплив Росії на світ
Фото: скріншот із відео

5 серпня на брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ заступниця міністра культури та інформаційної політики Галина Григоренко зазначила, що одразу повністю зупинити культурну співпрацю світу з Росією неможливо, оскільки РФ вкладала в це великі ресурси.

"Заклик бойкотувати російську культуру ми випустили 26 лютого, і до цього заклику приєдналися понад 100 організацій по всьому світу. Це і фестивалі, і конкретні заклади культури, театри, концертні організації, фестивалі. Але так просто це призупинити неможливо, бо росія роками, десятиліттями вкладала у це величезні ресурси та кошти", – наголосила вона.

За словами заступниці міністра, європейцям не дуже подобається ідея бойкотувати російську культуру, бо це для них – націоналізм. Саме тому Україна поступово працює над зміною культурних наративів у світі на українську: "Просто відстоювати та говорити – дайте нам майданчики замість росіян, на жаль, не працює. Треба мати інші шляхи, дипломатію, партнерські відносини та говорити, говорити, говорити. Діалог вирішує все".

Крім того, вона зазначила, що присутність України в інформаційному полі інших країн є дуже конкретною та нагальною потребою. За її словами, "м'яка сила" визначає те, як бачать Україну люди за кордоном, які рішення приймають їх уряди та культурні інституції й саме культура завжди працює превентивно, запобігаючи кризам та конфліктам.

Галину Григоренко уряд призначив 15 липня на посаду заступниці міністра культури та інформаційної політики України. Раніше вона керувала Держмистецтв. Під її керівництвом була сформована команда та запущена робота органу, який відповідає за реалізацію державної політики у сфері мистецтв та мистецької освіти.

Про зміни в українському культурному законодавстві

Читайте нас у Facebook або Telegram

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІншеРозкладКонцертиПрограмиПодкастиСПАДОК ТЕРЕЩЕНКІВARTИЛЕРІЯ