Фінальна кваліфікація стрибунки Алєйнікової, дев'ять медальних фіналів: результати 4-го дня ЧС з легкої атлетики U20

НОК України у Львівській області

До фіналу також кваліфікувався метальник списа Артур Фельфнер.

У колумбійському Калі закінчився четвертий змагальний день юніорського чемпіоната світу серед спортсменів до 20 років.

Україна впродовж дня була представлена у жіночих стрибках у висоту, бігу на 1500 м та метанні списа серед чоловіків. Та отримала фіналістів у двох з трьох зазначених дисциплін.

Суспільне Спорт – ексклюзивний транслятор турніру. Усі вечірні сесії (усі фінали) чемпіонату світу U20 з легкої атлетики дивіться ексклюзивно на сайті Суспільне Спорт – тут.

Як минув третій змагальний день на ЧС U20

• Марія Алєйнікова, Вероніка Крамаренко

Дві українки стартували цього дня у жіночих стрибках у висоту. Для виходу у фінал учасниці мали подолати позначку в 1.85 м або увійти до числа 12 спортсменок з найкращими результатами.

У першій відбірковій групі змагалася 19-річна Марія Алєйнікова. Вона пропускала стартову висоту в 1.67 м та з першої спроби перестрибнула позначки у 1.72 та 1.76 м. Для путівки до фіналу Марії вистачило результату в 1.80 м, який вона здобула з першої спроби.

У другій групі стартувала інша 19-річна українка - Вероніка Крамаренко. Вона також перестрибнула 1.76 м з першої спроби, проте не зуміла подолати 1.80 м та фінішувала сьомою у своїй групі.

У підсумковому відбірковому заліку Алєйнікова розділила перше місце із сімома іншими учасницями. 6 серпня вона змагатиметься за медалі у фіналі. Крамаренко стала 13-ю у відборі та достроково припиняє виступи на турнірі.

• Артур Фельфнер

Іншим фіналістом світової першої від України став метальник списа Артур Фельфнер. 18-річний представник Київщини заради стартів у Калі пропустив цьогорічний дорослий чемпіонат світу з легкої атлетики та вважається головним медальним претендентом української збірної.

У кваліфікації Артур виконав лише одну спробу - та одразу метнув снаряд на 75.77 м. При цьому відбірковим нормативом була позначка у 72.5 метра.

Серед усіх учасників кваліфікації результат Фельфнера перевершив тільки багамець Кейшон Страчан. Він з третьої спроби став першим у кваліфікації з показником у 76.87 м.

• Тетяна Чорновол, Уляна Рачинська

Третьою дисципліною за участю українок був біг на 1500 м. 19-річна Уляна Рачинська стартувала у першому кваліфікаційному забігу, 18-річна Тетяна Чорновол - у другому.

Обом українкам не вдалося пройти до фіналу. Кращою серед збірних стала Рачинська - шосте місце у своїй групі та 16-те серед усіх учасниць з результатом у 4:26.67 хв.

Чорновол у загальному відбірковому заліку стала 27-ю. Дистанцію вона подолала за 4:30.23 хв.

• Медалі ЧС U20 за третій день

За четвертий день у Калі визначилися власники дев'яти комплектів нагород.

Першими розіграли медалі серед стрибунів з жердиною. У чоловіків переміг француз Антоні Амміраті, що встановив рекорд сезону у світі на рівні U20 - 5.75 м. У жінок тріумфувала американка Гана Молл (4.35 м).

У жінок згодом визначилася чемпіонка світу у семиборстві. За підсумками стартів у семи дисциплінах "золото" здобула представниця Фінляндії Сага Ваннінен, що закінчила турнір з показником 6084 очки. Українка Анісія Лочман була змушена зійти з турніру через травму в першому ж старті.

У метанні молота вагою 6 кг серед чоловіків переміг грек Іоанніс Коракідіс. Він встановив новий рекорд сезону у світі в категорії U20 - 79.11 м.

Змагальний день закінчували одразу п'ять фінальних стартів у бігових дисциплінах. Жіночу гонку на 400 м/б з рекордом сезону у світі (56.16) виграла американка Акала Гарретт. У бігу на 3000 метрів з перешкодами тріумфувала кенійка Фейт Черотіх - 9:16.14 хв.

Чоловічу 400-метрівку виграв Літ Піллей з ПАР (45.28), а жіночу - британка Йемі Мері Джон (51.50). Програму четвертого дня закривала чоловіча 200-метрівка, що закінчилася встановленням одразу двох рекордів юніорських чемпіонатів світу в сенсаційному фіналі.

Медальний залік ЧС U20 (за підсумками чотирьох днів змагань): топ-5

1. США - 5+2+3 (10)
  2. Кенія - 3+1+2 (6)
  3. ПАР - 2+0+2 (4)
  4. Франція - 2+0+0 (2)
  5. Ефіопія / Ямайка - 1-3-1 (5)

• Чемпіонати світу U20 з легкої атлетики проходять з 1986 року. Колумбія його приймає вперше.
  • На минулому чемпіонаті світу U20 у Найробі Україна завоювала дві медалі: "срібло" приніс метальник списа Артур Фельфнер, а "бронзу" – стрибунка в довжину Марія Горєлова.
  • Загалом за всю історію участі у світових першостях у цій віковій категорії Україна здобула 31 медаль: 9 золотих, 10 срібних і 12 бронзових.
  • Торік у медальному заліку перемогла Кенія, яка здобула 16 нагород, половина з яких були золотими. Загалом лідерами за кількістю медалей на цьому турнірі є США: 108+80+60 (248).