Північна Македонія передасть Україні Су-25 — ЗМІ

Північна Македонія передасть Україні Су-25 — ЗМІ

Північна Македонія передасть Україні Су-25 — ЗМІ
Штурмовик Су-25 / Фото: Міноборони

Північна Македонія передасть Україні чотири літаки Су-25, які перебували на зберіганні та не використовувалися армією. Про це повідомляє MKD.

Зазначається, що йдеться про літаки, які Північна Македонія у 2001 році закупила в України. Під час конфлікту у червні 2001 року, Македонія купила в України чотири бойові літаки Су-25, три одномісні та один двомісний.

Навесні 2003 р. міністерство оборони країни заявило, що потреби у бойових літаках у складі Збройних сил більше немає, і у 2004 році літаки були законсервовані та готові до продажу.

У 2011 році Міноборони знову замислилося про модернізацію Су-25 за стандартами НАТО. Але ця ідея провалилася.

Водночас видання зазначає. що Міноборони не спростувало та не підтвердило журналістам інформацію про передачу Україні літаків.

Довідка: Су-25 — одномісний броньований дозвуковий штурмовик, призначений для надання авіаційної підтримки у зоні бойових дій вдень та вночі за умов візуальної видимості цілі, а також знищення об'єктів із заданими координатами у випадку льотної погоди. Боєзапас — 250 снарядів, максимальна швидкість — 984 км/год.

Що відомо

  • Північна Македонія передала Україні танки "третього покоління" з батальйону, який в процесі модернізації. Кількість танків у Міноборони країни не уточнили.
  • Уряд РФ включив Північну Македонію в список країн, які здійснюють "недружні дії" щодо Росії, російських компаній та громадян.
Війна. Усі останні новини

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 163. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок