Представниця Уповноваженого з мови на Півдні захищатиме права українців на обслуговування державною

Представниця Уповноваженого з мови на Півдні захищатиме права українців на обслуговування державною

Ексклюзивно
Представниця Уповноваженого з мови на Півдні захищатиме права українців на обслуговування державною
facebook/Ярослава Вітко-Присяжнюк

В Одесі 4 серпня представили першу представницю Уповноваженого із захисту державної мови на Півдні Ярославу Вітко-Присяжнюк. Вона захищатиме права громадян України на отримання інформації та послуг державною мовою у тих сферах, де українська мова є обов'язковою. Про це Суспільному розповів Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

Ярослава Вітко-Присяжнюк відповідатиме за Херсон, Миколаїв та Одесу й буде підготовлювати відповідні документи, якими накладатимуть санкції на порушників мовного закону. Зокрема, це стосується і чиновників, порушення з боку яких каратимуться попередженнями та штрафами. За потреби вона буде виїжджати за межі Одеської області та розв'язуватиме питання в інших регіонах.

"Я вважаю, що закон про мову в умовах війни — це ключовий закон, який чітко унаочнює маркет "свій-чужий. Ми повинні мати значно сильніші позиції у різних областях України. Я сам уродженець Миколаївської області. Я вважаю, що на півдні та на сході України завжди мали бути потужними та підкріпленими місцевою владою осередки української культури та духовності".

Представниця Уповноваженого з мови на Півдні захищатиме права українців на обслуговування державною
Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь. Суспільне Одеса

За словами Кременя, влада Одеси минулого року обіцяла створити місцеві програми з розвитку української мови. Якби ці програми працювали, то було б значно менше порушень мовного закону. Наразі їх менше у порівнянні з 2021 роком, коли кожен третій депутат дозволяв собі говорити недержавною, стверджує Уповноважений.

Ярославу Вітко-Присяжнюк обрали представницею, адже 23 лютого вона за результатами відкритого конкурсу стала переможницею на цю посаду.

"Вона має доволі потужний досвід як організатор і безкоштовних курсів, і волонтерських ініціатив і всіляко допомагає ЗСУ. І це людина, яка відповідає критеріям до державних службовців відповідної категорії", — розповів Тарас Кремінь.

Що відомо

  • 16 січня 2021 року набули чинності норми Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної", згідно з яким мовою обслуговування споживачів є державна мова.
  • З 16 липня 2022 року за порушення мовного законодавства карають попередженням або штрафом.

Читайте також

  • Просив переклад російською: у Геннадія Труханова та ще трьох посадовців з Одеси зафіксували порушення мовного закону
  • Депутати вимагають прибрати логотип Одеси, який розробили у студії російського дизайнера Артемія Лебедєва
  • Представницею уповноваженого з мови на Півдні стала депутатка з Одеси Ярослава Вітко

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок