Збірна України вийшла до перших фіналів на чемпіонаті світу з веслування: результати першого дня

НОК

Українці гарантували собі фінали у чотирьох дисциплінах.

Чемпіонат світу з веслування розпочато! У середу, 3 серпня, у канадському Галіфаксі відбувся перший день змагань ЧС, участь у якому взяли і українські спортсмени.

На чемпіонат світу у Галіфакс Україна відправилася у складі 17 спортсменів. Серед них і олімпійські призерки Токіо-2020: Людмила Лузан та Анастасія Четверікова.

Для Лузан та Четверікової чемпіонат світу з веслування розпочався у перший ж день з кваліфікації у каное-двійці, де вони виграли срібну нагороду Олімпіади-2020, а також є наразі чинними чемпіонками світу. Щоб автоматично відібратися у фінал, українки мали показати результат у топ-3 за підсумками свого заїзду.

У своєму заїзді Лузан та Четверікова показали другий результат (2:00.82 хв), поступившись лише олімпійським чемпіонкам - китаянкам Сунь Менья та Ксу Шісяо, які єдиними подолали її менш, ніж за 2 хвилини (2:00.82 хв). Загалом час українських каноїсток став другим у кваліфікації серед веслувальниць, що одразу ж відібралися до фіналу.

Крім Лузан та Четверікової, українці вийшли у фінал за підсумками першого дня змагань ще у трьох видах. Олег Боровик виступить у фіналі каное-одиночки (200 м), Павло Алтухов - у каное-одиночці на дистанції 500 м. А Анастасія Горлова та Людмила Кукліновська пройшли у фінал байдарки-двійки (200 м).

Хто з українців вийшов у фінал ЧС з веслування. Результати першого дня

• Олег Боровик (каное-одиночка, 200 м)
  • Людмила Лузан, Анастасія Четверікова (каное-двійка, 500 м)
  • Анастасія Горлова, Людмила Кукліновська (байдарка-двійка, 200 м)
  • Павло Алтухов (каное-одиночка, 500 м)

• Минулого року в Копенгагені Україна з трьома золотими нагородами посіла третє місце в медальному заліку чемпіоната світу. Загалом українці здобули п'ять нагород (з одним "сріблом" та однією "бронзою").
  • Чемпіонат світу-2021 став найуспішним в історії збірної. Українці вперше виграли одразу три "золота" та дебютували в топ-п'ятірці медального заліку.
  • На Олімпіаді-2020 в Токіо Лузан виграла дві медалі. Українка здобула "бронзу" в каное-одиночці (200 м) та "срібло" у двійці з Четверіковою на дистанції 500 м.

• Субота, 6 серпня, 18:03. Каное-одиночка, 200 м, фінал.
  • Субота, 6 серпня, 18:34. Каное-двійка, 500 м, фінал.
  • Субота, 6 серпня, 19:07. Байдарка-двійка, 200 м, фінал.
  • Субота, 6 серпня, 19:35. Каное-одиночка, 500 м, фінал.
ФутболЛегка атлетикаУсик - Джошуа 2Збірна України з футболуЧС-2022 з футболуСанкції проти РосіїБіатлонТенісКомандні види спортуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейЗимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо