Херсонський колаборант "дозволив" вживати українську мову, а Кремль придумав нові методи упокорення — ISW

Херсонський колаборант "дозволив" вживати українську мову, а Кремль придумав нові методи упокорення — ISW

Херсонський колаборант "дозволив" вживати українську мову, а Кремль придумав нові методи упокорення — ISW
Мітинг у Херсоні проти російської окупації, березень 2022 р. Фото: Юрій Соболевський/ Facebook

Так званий "заступник голови Херсонської ВЦА" Кирило Стремоусов заявив, що окупаційна влада дозволяє жителям регіону вживати українську мову. А російські офіційні особи все більш відкрито заявляють про намір анексувати окуповані українські території.

Про це пишуть експерти Інституту вивчення війни США в Оцінці наступальної кампанії російської армії за 2 серпня.

Втім, той же Стремоусов заявляє, що область "стане достойною частиною Росії, сформувавши народний уряд", йдеться в оцінці.

Також, за висновками військових експертів, Кремль розглядає більш довготривалі методи упокорення населення окупованих територій.

Так голова комітету з оборони Держдуми РФ Андрій Картаполов заявив, що найбільша проблема, з якою стикається Росія в Україні, сьогодні – це люди.

"Якщо ми хочемо, щоб ці території були з нами, щоб у них було майбутнє як у частини Російської Федерації, нам потрібно розібратись з дітьми", - сказав він.

Картаполов виступив за відправлення українських дітей до російських військових інтернатів та університетів. Він стверджує, що "Кремль має це зробити, тому що тоді люди повірять, що Росія тут надовго – назавжди", пише ISW.

Що відомо:

  • Оперативне командування "Південь" повідомило, що російські війська, ймовірно, готують контрнаступ для подальшого виходу на адміністративний кордон Херсонської області. Розпочали створення ударного угруповання на Криворізькому напрямку.
  • За оперативною інформацією Генштабу ЗСУ станом на ранок 3 серпня, на Південнобузькому напрямку російські військові з метою сковування дій наших військ обстрілюють позиції із танків, ствольної та реактивної артилерії.

Читайте також:

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок