В китайському МЗС візит Пелосі на Тайвань назвали порушенням принципу "одного Китаю". Що про це кажуть в США

В китайському МЗС візит Пелосі на Тайвань назвали порушенням принципу "одного Китаю". Що про це кажуть в США

В китайському МЗС візит Пелосі на Тайвань назвали порушенням принципу "одного Китаю". Що про це кажуть в США
Тайбей, Тайвань. Протестувальники зустрічають спікерку Палати представників США Ненсі Пелосі. 2 серпня 2022 року. Фото: Getty Images

Спікерка Палати представників США Ненсі Пелосі прибула в Тайвань в рамках ділової поїздки країнами Індо-Тихоокеанського регіону. У Міністерстві закордонних справ Китаю заявили, що її візит "серйозно порушує принцип "одного Китаю" та положення трьох китайсько-американських комюніке".

Водночас Пелосі наголосила, що її візит "жодним чином не суперечить політиці Сполучених Штатів, яка керується законом про відносини з Тайванем 1979 року та китайсько-американських комюніке", і додала, що США "продовжують протистояти одностороннім зусиллям змінити статус-кво".

Читайте також: США, Китай і Тайвань. Що відомо про візит "третьої людини в США" Ненсі Пелосі до Тайваню і в чому військова загроза

Вона розповіла, що дискусії з керівництвом Тайваню будуть зосереджені на просуванні спільних інтересів.

"Візит нашої делегації Конгресу на Тайвань вшановує непохитну відданість Америки в підтримці динамічної демократії Тайваню. Солідарність Америки з 23 мільйонами жителів Тайваню є сьогодні як ніколи важливою, оскільки світ стоїть перед вибором між автократією та демократією", — йдеться в заяві Пелосі після прибуття на острів.

Що кажуть в Китаї

Прессекретар Міністерства закордонних справ КНР заявив, що "будь-яка державна установа виконавчої, законодавчої та судової влади Сполучених Штатів повинна дотримуватися зовнішньої політики, визнаної урядом США".

За його словами, коли спікер Палати представників, яка є третьою за рангом фігурою в уряді США, "летить у військовому літаку США та здійснює провокаційний візит на Тайвань", то це не є офіційною поведінкою.

"США і Тайвань співпрацювали і першими вчинили провокації, тоді як Китай був змушений діяти лише з міркувань самооборони, і будь-який контрзахід, який вживатиме Китай, буде виправданим і необхідним у відповідь на безсовісну поведінку та забуття США. Китай лише використовує право, яке має будь-яка незалежна суверенна країна, не кажучи вже про те, що Китай є країною з 1,4 мільярда людей і 5000-річною історією. США повинні відмовитися від будь-яких спроб розіграти карту Тайваню і суворо дотримуватися принципу одного Китаю та виконати спільне комюніке трьох китайсько-американських держав. Якщо США наполягають на неправильному курсі дій, то вони повинні нести відповідальність за будь-які серйозні наслідки", — заявили в МЗС.

Що таке "принцип одного Китаю"

Китай розглядає Тайвань як власну провінцію, що відкололася. Материкова влада має намір повернути її, в тому числі за допомогою сили.

"Принципу єдиного Китаю" полягає в тому, що як Тайвань, так і материковий Китай є невід'ємними частинами єдиного "Китаю". Принцип єдиного Китаю у формі, закріпленій 1992 року, є наразі офіційною позицією уряду КНР.

Оскільки 1992 року Україна встановила дипломатичні стосунки з Китайською Народною Республікою (Китаєм), це виключає визнання Республіки Китай (Тайваню).

Читайте також

Агресія РФ проти України може розв’язати руки Китаю у Тайвані — Міноборони Японії

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Вибір редакції

На початок