Для евакуйованих із зони бойових дій: у Вінниці провели капітальний ремонт пансіонату

Для евакуйованих із зони бойових дій: у Вінниці провели капітальний ремонт пансіонату

Для евакуйованих із зони бойових дій: у Вінниці провели капітальний ремонт пансіонату
Капітальний ремонт за два місяці провели на п'ятому поверсі Обласного пансіонату у Вінниці. Фото: Суспільне

Капітальний ремонт за два місяці провели на п'ятому поверсі обласного пансіонату у Вінниці. Сьогодні, 2 серпня, сюди перевели підопічних. Це люди, яких міжнародна організація “Лікарі без кордонів” евакуювала із зони бойових дій. Ця ж організація виділила на ремонтні роботи 45 тисяч євро.

“Лікарі без кордонів” шукали, куди з зони бойових дій переселити людей з інвалідністю та похилого віку, і стала можлива реалізація цього проєкту, каже заступник голови місії Джейсон Різо. Вже 3 серпня сюди мають прибути нові підопічні.

“Зараз в Білецькому будинку-інтернаті на Донеччині працює наша команда. Вже оглянули пацієнтів. За кілька годин їх помістять в наш евакуаційний потяг, і вже зранку ці люди прибудуть сюди, саме у цей заклад”, — каже Джейсон Різо.

Вінниччина прийматиме біженців: що зміниться в обласному пансіонаті
Фото: Суспільне Вінниця

Ремонт почали ще до коронавірусу. І призупинили через нестачу фінансування, каже очільник закладу Сергій Якубовський. Знов відновили роботи на початку червня.

Місія виділила 45 тисяч євро. За ці гроші відремонтували 17 кімнат. Вони розраховані на півсотні підопічних. У кожній є ліжка-трансформери з кнопкою виклику персоналу, спеціальні столи, кондиціонери. Є санвузол, розповідає заступниця директора пансіонату Катерина Якимчук.

"Біля кожного ліжка є кнопка виклику. Коли потрібно пацієнт натискає. Над кімнатою зеленим кольором номер, до якої потрібно підійти і надати допомогу", — каже Катерина Якимчук.

Для евакуйованих із зони бойових дій: у Вінниці відремонтували пансіонат
Фото: Суспільне Вінниця

На поверсі облаштовано ванні кімнати. На коридорі камери спостереження. Підлога застелена спеціальним безпечним лінолеумом. До оздоблення долучились і підопічні, каже начальник соціального відділу Леся Філоненко.

Наразі у пансіонаті на стадії призупиненого ремонту — четвертий поверх. За результатами виконаних робіт на п'ятому представники міжнародної місії сказали, що готові долучитися до ремонтних робіт на четвертому. Бо наразі є гостра потреба перевезти з зони бойових дій людей, які не можуть самі про себе подбати.

Читайте також

  • "Дуб любить шубу, але відкриту голову": як доглядають за лісами на Вінниччині
  • Бетонують підлогу та вирівнюють стіни: у Вінниці ремонтують гуртожиток, де проживають переселенці
На початок