Україна розпочала виступи на чемпіонаті світу U20 з легкої атлетики: результати першого дня

Dmytro Vakulka

У перший ж день змагань представники України не пройшли кваліфікацію.

Чемпіонат світу з легкої атлетики серед молоді розпочато! У колумбійському Калі відбувся перший змагальний день турніру, за підсумками якого пройшли перші розіграші медалей та стартували українські атлети.

Україна відправилася на чемпіонат світу U20 у складі 15 легкоатлетів. У перший змагальний день мали розпочати свій відбір до фіналів дві спортсменки: Марія Ларіна (у секторі штовхання ядра) та Тетяна Когут (біг на 3000 метрів з перешкодами).

Суспільне Спорт – ексклюзивний транслятор турніру. Усі вечірні сесії (усі фінали) чемпіонату світу U20 з легкої атлетики дивіться ексклюзивно на сайті Суспільне Спорт – тут.

І Ларіна, і Когут змагалися у ранкову сесію першого змагального дня. Та подолати кваліфікацію українським легкоатлеткам не вдалося.

Як пройшов перший змагальний день на ЧС U20?

• Марія Ларіна

Марія Ларіна не увійшла у топ-12 найкращих у секторі штовхання ядра. Для цього легкоатлетці потрібно було виконати норматив (15.70 метрів) або ж потрапити у топ-12 найкращих за підсумками кваліфікації.

Ларіна мала три спроби, щоб подолати кваліфікацію. Найкращою виявилася друга спроба - на 13.57 метрів, однак з цим результатом українка посіла лише 19-е підсумкове місце.

Для Марії Ларіної це був другий великий міжнародний турнір на юніорському рівні. У 2021-му вона змагалася на чемпіонаті Європи, і там також не пройшла кваліфікацію (10-е місце з результатом 13.68 метрів).

Виконати норматив 15.70 метрів загалом вдалося чотирьом легкоатлеткам. Найкращий результат - у представниці Узбекистану Маліки Насреддінової - на 16.13 метрів.

• Тетяна Когут

А ось у кваліфікації з бігу на 3000 метрів з перешкодами українка Тетяна Когут взагалі не фінішувала. Вона розпочала виступ у першому кваліфікаційному забігу і загалом стала однією з чотирьох спортсменок, які не добігли до фінішу.

На відміну від Ларіної, для Когут це був перший великий міжнародний турнір на рівні юніорів. У 2022 році вона виступила на 3000 м/п лише одного разу - у липні в італійському Бергамо, показавши час 10:19.54 хвилини.

Найкращий результат у бігу на 3000 метрів з перешкодами показала 17-річна ефіопка Сембо Алмаю. Вона єдиною вибігла з десяти хвилин, показавши на фініші час 9:52.65 хвилин.

• Перші медалі ЧС U20

У вечірній сесії першого змагального дня було розіграно перші комплекти нагород: у жіночих 3000 метрах та чоловічіх 5000 м. Володарями медалей стали представники трьох країн: Кенії, Ефіопії та Еритреї: "золото" 3000 м виграла кенійка Бетті Челангат, а у чоловічих 5000 м тріумфував ефіоп Аддісу Їгуне.

Медальний залік ЧС U20 (за підсумками першого дня змагань)

1. Ефіопія - 1+1+0
  2. Кенія - 1+0+1
  3. Еритрея - 0+1+1

• Чемпіонати світу U20 з легкої атлетики проходять з 1986 року. У Колумбії він відбудеться вперше.
  • Торік у медальному заліку перемогла Кенія, яка здобула 16 нагород, половина з яких були золотими.
  • Загалом лідерами за кількістю медалей на цьому турнірі є США: 108+80+60 (248).

• Вівторок, 2 серпня, 19:25. Ярослава Ялисоветська (біг на 400 м/б, кваліфікація)