Безоплатна правова допомога: у Кропивницькому допомогли встановити факт загибелі військового

Безоплатна правова допомога: у Кропивницькому допомогли встановити факт загибелі військового

Безоплатна правова допомога: у Кропивницькому допомогли встановити факт загибелі військового
Pixabay

Через збройну агресію Росії проти України та ведення на її території активних бойових дій гинуть військові, факт смерті яких іноді доводиться встановлювати у суді. Про такий випадок розповіла працівниця відділу комунікацій Регіонального центру з надання безоплатної правової допомоги у Кіровоградській та Миколаївській областях Олена Роміцина.

До Кропивницького бюро безоплатної правової допомоги звернулася Юлія. Її чоловік служив за контрактом у військовій частині Збройних сил України з 24 липня 2021 року по 8 квітня 2022 року. 8 травня 2022 року жінка дізналася, що її чоловік загнув. У кропивницькому відділі реєстрації смерть реєструвати відмовились, бо вона не мала лікарської довідки, яка б це посвідчувала.

Правову допомогу Юлії надавала юристка Центру Наталія Цуцман. Вона відшукала документи, відповідно до яких стало відомо, що чоловік загинув у Луганській області під час артилерійського обстрілу збройних сил Російської Федерації. Евакуювати тіло загиблого на полі бою можливості не було – це посвідчили актом, який підписали співслужбовці загиблого.

Ці документи Наталія Цуцман подала до Кіровського районного суду міста Кропивницького. Його рішенням був доведений факт загибелі військового. Це дало можливість отримати свідоцтво про смерть у відділі реєстрації станів та скористатися пільгами, які передбачені законодавством для членів сім’ї загиблого військовослужбовця.

За безоплатною правовою допомогою можна звернутись на сайт Центру, на його Facebook-сторінку, де у відділі "Інформація" можна знайти адреси та телефони бюро в Кропивницькому та інших містах та селищах області.

Читайте також

  • "Людина, яка йшла наперекір". На війні з Росією загинув колишній священник з Новомиргородської громади
  • "Через чотири місяці ми нарешті змогли поховати Сашу вдома". Вдова кропивницького бійця
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок