На нардепа з Чернігівщини склали адмінпротокол за отримання в подарунок годинника вартістю понад 10 тисяч доларів

На нардепа з Чернігівщини склали адмінпротокол за отримання в подарунок годинника вартістю понад 10 тисяч доларів

Оновлено
На нардепа з Чернігівщини склали адмінпротокол за отримання в подарунок годинника вартістю понад 10 тисяч доларів
ФОТО: Суспільне Чернігів

На народного депутата Анатолія Гунька Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) склало адміністративний протокол, що стосується ймовірного конфлікту інтересів.

Про це повідомляється на сайті відомства.

Зокрема, в повідомленні йдеться, що Анатолій Гунько отримав у подарунок годинник марки «Breguet» вартістю понад 10 000 доларів США від свого помічника. Порушення, яке інкримінують Гуньку, скоєне до 24 лютого 2022 року.

Суспільне зв'язалось з народним депутатом і він надав нам свої роз'яснення.

“До того як я став депутатом, я був юристом. У мене були дві компанії юридичні. Моя компанія “Гільдія права” приймала участь у дуже великому суді щодо гучної справи — пограбування правоохоронцями ювелірного магазину у Києві. Воно було ще у 2015 році. Ми, тобто моя фірма, я, як адвокат, ми відсудили цій фірмі (магазину, - ред.) збитки, тобто компенсували, на понад один мільйон доларів. І власники магазину подарували Ігорю (помічник Анаталія Гунька, - ред.) цей годинник, бо він саме представляв нашу компанію у судах. Це було чи у вересні чи у жовтні 2020 року. Коли я став депутатом, у листопаді 2020 року, мабуть чи на Новий рік чи одразу після, він мені його подарував, мовляв, що перемога у цій справі (пограбування ювелірного магазину та відшкодування грошей, - ред.) це більше моя заслуга. Ігор тоді був працівником моєї юридичної фірми. Коли я став депутатом, я вийшов з співзасновників. А Ігор ще не був моїм помічником. Я подарунок офіційно задекларував, тобто все — питань не має. І тут НАЗК питає: ваш помічник вам подарував. Я їм пояснював, що мій помічник ще не був помічником моїм, тим більше він помічник на громадських засадах. Давав їм пояснення, ну, побачимо. Вони навіть звернулися до заводу “Кристал”, чи дійсно вони надавали “Гільдії права” такий годинник, ті підтвердили. Тому я не розумію, суд розбереться, але я не розумію...”.

Нагадаємо, Анатолій Гунько – член фракції «Слуги народу» у Верховній Раді. Обраний до парламенту у 2020 році на проміжних виборах за 208 округом, які оголосили після смерті Валерія Давиденка.

Зазначимо, в Україні діють обмеження та чіткі правила щодо отримання подарунків посадовцями — чиновникам заборонено отримувати дорогі подарунки від людей, які не є їм близькими родичами. Отримання подарунку держслужбовцем або іншими посадовцем може вплинути на прийняття ним певних рішень, що суперечать інтересам держави. Вартість одного подарунку для посадовця не має перевищувати один прожитковий мінімум, встановлений на день прийняття подарунка — зараз це 2600 грн. Сукупна вартість подарунків держслужбовцю від однієї людини чи однієї групи людей протягом року не має перевищувати двох прожиткових мінімумів, встановлених для працездатної особи на 1 січня того року, в якому прийнято подарунок — тобто не більше 4962 грн.

Що може загрожувати Гуньку? Чи було правопорушення чи ні, вирішуватиме суд — НАЗК відправлять протокол туди. Якщо ж адміністративне правопорушення Гунька доведуть, його оштрафують на суму від 124 050 до 248 100 гривень, а подарунок конфіскують.

Читайте також:

17 тисяч штрафу і позбавили прав на рік: очільника “Чернігівводоканалу” засудили за водіння напідпитку

На початок