Британія тренує 10 тисяч українських військових: хто вони та чому навчаються

Британія тренує 10 тисяч українських військових: хто вони та чому навчаються

Ексклюзивно
Британія тренує 10 тисяч українських військових: хто вони та чому навчаються
Фото: УНІАН

У Великій Британії є чотири місця, де тренують українських військових. Загалом підготовку проходять десять тисяч військових.

Про це в інтерв'ю Суспільному повідомив Надзвичайний та повноважний посол України у Сполученому Королівстві Вадим Пристайко.

"Тут є чотири місця, де тренують наших військових. І слова Бориса Джонсона про чотириста військових — це лише про ту базу, куди він прибув. Взагалі упродовж 120 днів підготовлять десять тисяч військових. І ми плануємо, що кожні 120 днів будуть готувати по десять тисяч", — розповів посол.

За його словами, тренування проходять жінки та чоловіки у віці від 25 до 45 років різних професій — усі вони добровольці.

"Більшість з них не має базової військової освіти, не були в армії. Вони копають траншеї, навчаються поводитися зі зброєю, їздять на бойових машинах. До речі, усе, з чим вони зараз навчаються, буде передано їм в Україну. Перший день навчань обов’язково присвячений медицині, тому що це вкрай важлива частина — як залишитись живим та неушкодженим під час бою", — додав Пристайко.

Що відомо

  • 17 червня прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон запропонував розпочати велику навчальну програму для українських Збройних сил.
  • У квітні військові британської Спеціальної повітряної служби (SAS) — головного підрозділу Сил спецоперацій армії Великої Британії кілька тижнів допомагали українським військовослужбовцям із підготовкою на Київщині. Британські спецпризначенці навчали українців використовувати протитанкові комплекси NLAW — їх Лондон надав Києву до початку вторгнення Росії.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 159. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Вибір редакції

На початок