Норвегія передала Україні 14 бронемашин

Норвегія передала Україні 14 бронемашин

Норвегія передала Україні 14 бронемашин
Бронеавтомобіль IVECO LAV III. Фото: Міноборони Норвегії

Норвегія передала Україні 14 броньованих автомобілів Iveco LAV III. Про це йдеться на сайті Міноборони Королівства.

Передані Україні бронемашини мають добру мобільність та захист. Саме цю техніку використовували норвезькій військові в Афганістані.

“Норвегія продовжує робити свій внесок у боротьбу українців за свою свободу. Уряд постійно оцінює, як Норвегія може надавати подальшу підтримку Україні в захисті країни від вторгнення Росії", - прокоментував передачу бронемашин міністр оборони Норвегії Бьорн Арільд Грам.

В уряді країни зазначили, що бронеавтомобілі постачаються на додаток до іншого військового обладнання, такого як артилерія, переносна протиповітряна оборона (ПЗРК) та бронетранспортери, які Норвегія вже передала Україні раніше.

Довідка: Iveco LAV III є варіантом Iveco LMV – армійського багатоцільового позашляховика із броньованим корпусом. Маса машини в базовій комплектації становить 7 т, максимальна швидкість – 130 км/год, запас ходу – 600 км. Станом на 2016 рік у Збройних силах Норвегії було 170 автомобілів IVECO LAV у різних варіантах.

Що відомо

  • На початку червня Норвегія передала Україні 22 самохідні гаубиці М109, включаючи боєприпаси до них, запасні частини та інше спорядження.
  • Наприкінці травня уряд Норвегії ухвалив рішення, відповідно до якого країна почне приймати на лікування поранених українських військових.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 157. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок