Жіноча збірна України посіла третє місце в командному заліку чемпіонату світу U17 з боротьби: всі медалі українок

United World Wrestling

У Римі українські борчині в підсумку здобули п'ять нагород.

У Римі закінчилася жіноча світова першість з боротьби у віковії категорії до 17-ти років. До топ-3 підсумкового заліку увійшла й збірна України.

Першу сходинку чемпіонату виборола Японія, що пропускала змагання у 2021 році через спалах коронавірусної інфекції. Попри те, що японки за кількістю золотих нагород поступилися Індії, вони очолили залік завдяки перевазі за очками.

Збірна США, що минулого року посіла перше місце жіночої першості, цього року закінчила турнір лише четвертою.

Як виступили українки

Українки показали третій найкращий сумарний результат на цьогорічній світовій першості. За сукупністю балів вони поступилися першими сходинками тільки Японії та Індії.

Першою з українок медаль здобула Анастасія Польська (вагова категорія до 43 кг). У півфінальній сутичці вона програла представниці Індії Рітіці Катарії та вийшла до "бронзового" протистояння. У сутичці за медаль вона здолала Гульнуру Русланому з Узбекистана - 5:3.

Перше "срібло" Україні згодом принесла Марія Зенкіна (до 73 кг). У фінальній сутичці вона поступилася іншій представниці Індії Прії Малік.

Євгенія Друзенко та Єлизавета Кулаківська згодом збільшили доробок України на дві "бронзи" - у категоріях до 40 та 46 кг відповідно. У "бронзових" протистояннях вони здолали Ягмур Карабачак (Туреччина) та Корнелію Лазсло (Угорщина).

Та вже згодом Україна здобула своє перше "золото". Марія Єфремова у ваговій категорії до 53 кг у фіналі виборола перемогу в японки Сакури Оніші та стала дворазовою чемпіонкою світу серед борчинь-кадеток.

Топ-5 загального заліку жіночих змагань

1. Японія - 180 очок (2 золоті нагороди + 3 срібні + 1 бронзова)
  2. Індія - 149 (5+0+0)
  3. Україна - 112 (1+1+3)
  4. США - 107 (0+3+0)
  5. Туреччина - 81 (0+0+3)

• Чемпіонат світу серед кадетів триватиме до неділі, 31 липня. У рамках турніру також відбуваються змагання у вільній та греко-римській боротьбі серед чоловіків.
  • Українські борчині покращили свій минулорічний результат кадетської першості в Будапешті, де виграли чотири медалі ("золото", "срібло" та дві "бронзи").
  • У чоловічому турнірі з греко-римської боротьби Україна також має одне "золото". У ваговій категорії до 45 кг його здобув Євген Поковба.