Переселенка з Луганська Лариса Артемова організувала у Житомирі пункт прийому речей. Жінка розповіла, що у 2014 році тікала з сім'єю до Житомира. Росіяни забрали у родини машину, бізнес, а чоловіка утримували в полоні. Нині Лариса Артемова з донькою допомагає людям, у яких війна відібрала дім.
Жінка каже, що їй хочеться, аби переселенці ні в чому не мали потреби.
"Приходить дівчинка-переселенка. Їй потрібні штанці, а до штанців потрібні кросівки, а потім ще курточка, а потім шапочка. І вона дивиться на себе в дзеркало і каже: "Боже, як мені подобається!" Тобто у неї нові емоції і вона забуває про все погане. А потім бере ще якусь книжку класну, якусь розвиваючу гру. І вона йде звідси переповнена щастям. Каже, що їй так подобається, ніби в магазині побувала", – розповідає Лариса Артемова.



29 липня у пункт прийому привезли допомогу від друзів з Німеччини та Польщі. Також багато житомирських підприємців доставляють нові речі та взуття.
"Якось нам привезли спортивні костюми, то ми їх віддали у Хорошівський інтернат, – каже Лариса Артемова. – Є фотозвіт звідти, діти задоволені. Тетерівська сільська рада привезла нам картоплю, моркву, буряк, а ми їм – речі. Овочами ми також допомагали переселенцям".


Мама трьох дітей житомирянка Наталія Палій привезла речі своїх дітей, аби допомогти переселенцям. Жінка каже, що разом із чоловіком знайшла в інтернеті адресу пункту збору таких речей.
"Привезли і літні, і зимові речі, і курточки, і пальто, – каже Наталія Палій. – Все, з чого виросли наші діти, привезли іншим діткам. Багато дітей нині залишилися без нічого. А воно у нас просто лежить. Нехай користуються. Дізналися, що потрібно багато дорослих речей та предмети побуту. Приїдемо додому – переглянемо, пересортируємо. Тепер ми знаємо, де цей пункт, то будемо сюди цілеспрямовано їхати".



Взяти ігри для культурно-мистецького відпочинку дітей у денному таборі приїхала виконуюча обов'язки директора міського Палацу культури Леся Іваницька.
"При Палаці культури, при нашому структурному підрозділі "Соколова Гора" організували табір для переселенців та дітей з малозабезпечених родин, – каже Леся Іваницька. – Наразі у нас триває перша зміна. Ми також працюємо, як гуманітарний штаб. У нас закінчилися дидактичні ігри, бо роздали їх тим, хто цього потребує. Тому я і завітала сьогодні до пані Лариси та підібрала декілька таких ігор".



Лариса Артемова вдячна, що небайдужі люди безкоштовно надали приміщення для облаштування пункту прийому речей, а керівниця благодійного фонду "Додзьо" Олександра Корягіна, яка започаткувала цей волонтерський рух у Житомирі, постійно допомагає в його роботі. Пункт прийому речей працює по буднях з 11.00 до 16.00 години за адресою: вулиця Леха Качинського, 6. Субота, неділя – вихідні дні.

Читайте також
- Народжувала у монастирі під обстрілами російських військ – історія сім'ї Наталії Охматенко, яка переїхала до Коростеня.
- Більше ста вимушених переселенців зі сходу та півдня України приїхали на Коростенщину впродовж двох тижнів.
- У Житомирі та Коростені зводитимуть багатоповерхівки, де зможуть оселитися переселенці.
- У селі поблизу Житомира родина священника на власному обійсті прихистила три сім'ї переселенців.
- У селі Висока Піч на Житомирщині проживає більше півтори сотні переселенців – люди продовжують прибувати.
Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber