З портів Одещини до кінця тижня можуть почати виходити кораблі з українським зерном, повідомив міністр інфраструктури України Олександр Кубраков 29 липня під час візиту послів країн Великої сімки (G7) до Одеси, передає кореспондентка Суспільного. Президент України Володимир Зеленський, який прибув до порту Чорноморськ Одеської області повідомив, що Україна очікує підтвердження ООН та Туреччини й експорт може розпочатись "сьогодні-завтра".
"Перший з часів початку (повномасштабної) війни корабель завантажується. Це турецьке судно. Що стосується декількох кораблів, які були завантажені і не змогли експортувати зерно через початок війни — з них почнеться експорт. Щойно турецька сторона і ООН дадуть сигнал, що вони готові приймати вантажі, а ми — експортувати, все почнеться. Я думаю, сьогодні-завтра повинно розпочатись", — зазначив Зеленський.
Міністр інфраструктури Олександр Кубраков повідомив, що загалом до війни було завантажено аграрної продукції 17 суден.
"Сьогодні ми почали завантаження ще одного судна в Чорноморську. Ми сподіваємося, що сьогодні ми отримаємо підтвердження від ООН щодо запропонованого коридору, яким рухатимуться судна у Чорному морі в напрямку Босфору і після цього ми готові починати. Сподіваюся, що до кінця цього тижня перші судна будуть відправлені з наших портів", — зазначив очільник Мінінфраструктури.

Кубраков додав, що Україна майже завершила підготовку трьох портів до експорту зерна:
"У нас вже готові до старту два порти — це "Чорноморськ" і "Одеса". До кінця наступного тижня, ми сподіваємося, що будемо готові в "Південному" порту".

Читайте також: Розблокування українських портів: чому це так важливо для світу і де найбільше очікують на українське зерно

Аби підтримати реалізацію укладеної угоди про експорт продукції з України, до Одеси прибули посли країн G7. Представниця США в Україні Бріджит Брінк зазначила, що Сполучені Штати, як і решта світу, контролюватимуть те, як дотримуватиметься своєї частини угоди Росія:
"Ми сьогодні тут, щоб підтримати Україну, зробити все можливе, щоб доправити це зерно людям, які його потребують, голодним людям у всьому світі. А також привернути увагу до того, що для Росії дуже важливо дотримуватись своїх зобов’язань щодо дозволу на експорт цього зерна. Сполучені Штати та решта світу наглядатимуть за тим, щоб Росія виконувала угоду".

Також з послами країн "Великої сімки" до Одеси прибула і представниця ООН Оснат Лубрані.
"Організація Об'єднаних Націй зобов'язалася залишатися повною мірою залученою, щоб сторони ефективно дотримувалися угоди. І ця угода важлива не лише для України та української економіки, вона важлива для світу, тому що допоможе запобігти глобальній продовольчій кризі", — повідомила координаторка системи ООН в Україні Оснат Лубрані.
Раніше пані посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс повідомила, що з колегами-послами G7 та Туреччини вона зараз в Одесі, "щоб засвідчити важливість угоди для відновлення експорту українського продовольства, укладеної за посередництва ООН".
"Росія повинна поважати цю угоду", — наголосила Сіммонс.
Що відомо
- 22 липня у Стамбулі Україна, Туреччина та ООН підписали угоду, яка стосується розблокування портів та вивезення українського зерна. Дзеркальну угоду з Туреччиною та ООН також підписала Росія.
- 23 липня росіяни атакували Одеський морський торговий порт крилатими ракетами типу "Калібр". У ньому знаходилось зерно, яке мали відправити на експорт
- Через морські коридори з трьох портів Одещини планують вивозити три мільйони тонн української агропродукції щомісяця
Читайте також
- Як виглядатиме "зерновий коридор" з портів Чорного моря. Мапа
- Перше судно з українським зерном може вийти з порту Одещини 29 липня – ООН
- Порушення зернових угод: чи вплине це на вивезення урожаю та чому ООН не може завадити Росії
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області