Поранені українські військові та цивільні зможуть проходити реабілітацію у Латвії

Поранені українські військові та цивільні зможуть проходити реабілітацію у Латвії

Поранені українські військові та цивільні зможуть проходити реабілітацію у Латвії
. Фото: Michal Fludra/NurPhoto via Getty Images

У Латвії найближчого місяця планують розпочати процес реабілітації українських військових та цивільних, які постраждали внаслідок війни. Про це пише Delfi. За місяць планується надати допомогу 40 людям, повідомив парламентський секретар Міністерства охорони здоров'я Ілмар Дурітіс.

Дурітіс повідомив, що завдяки участі недержавних організацій вирішено питання, яким чином після гострої фази лікування пацієнтів доставлять до Латвії.

Університетські лікарні готові лікувати поранених цивільних, а також допомогти військовим у проведенні реконструктивних хірургічних операцій.

На реабілітацію поранених мають виділити 300 тисяч євро, пояснив посадовець. Крім того, медичним установам, які працюють із постраждалими на війні в Україні, буде додаткове фінансування та квоти.

Також планується налагодити обмін досвідом із українськими медиками щодо процесу реабілітації та протезування – у цих сферах латвійський досвід може виявитися корисним.

Зараз, за словами Дурітіса, для допомоги пораненим Латвія відправляє в Україну ліки і різне медичне обладнання. Це апарати для вентиляції легень, монітори для пацієнтів, насоси для переливання крові, вакуумні насоси та інше обладнання для потреб польових шпиталів. Загалом на лікування поранених Латвія пожертвувала медикаменти та обладнання на суму понад 1,5 млн. євро.

Що відомо

  • Уряд Латвії 28 липня підтримав пропозицію Міністерства оборони про надання додаткової військової допомоги Україні, повідомив міністр оборони країни Артіс Пабрікс.
  • Міністр закордонних справ Латвії Едгар Рінкевичс заявив, що світ має надати Україні більше реактивних систем залпового вогню HIMARS та іншого сучасного озброєння, щоб зупинити війну.
Війна. Усі останні новини

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 156. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок