У захопленому Шевченковому на Харківщині окупанти погрожують позбавляти батьківських прав — джерело

У захопленому Шевченковому на Харківщині окупанти погрожують позбавляти батьківських прав — джерело

У захопленому Шевченковому на Харківщині окупанти погрожують позбавляти батьківських прав — джерело
Суспільне Харків

Російські окупанти погрожують позбавляти батьківських прав, якщо батьки не погодяться на навчання дітей у школах за російською програмою.

Про такі погрози Суспільному стало відомо від джерела у селищі.

"Вимагають, щоб дітей записували на навчання в школи за російською програмою. Якщо навчальний процес не вдасться запустити, то будуть возити дітей в місто Куп'янськ. Погрожують, що тих батьків, які не погодяться на навчання їхніх дітей в цих школах, будуть позбавляти батьківських прав. А потім — вилучати та відправляти в Луганськ", — повідомило джерело.

За його даними, серед тих, хто погрожує батькам, — директорка школи у селі Великі Хутори. На думку джерела, тиск на освітян та батьків може підштовхнути людей до виїзду за межі окупації без офіційних коридорів.

Що відомо

  • Селище Шевченкове після окупації російськими військами незаконно очолив Андрій Стрижко, місцевий коваль з антиукраїнськими переконаннями. 14 червня у соцмережах з'явилося відео наруги над державним символом у Шевченковому за його участі. 18 червня прокуратура Харківщини повідомила Стрижку про підозру за ч. 1 ст. 338 Кримінального кодексу України (публічна наруга над державними символами України).
  • 29 червня стало відомо, що замість пам'ятного знака воїнам Антитерористичної операції та захисникам України колаборанти тимчасово окупованого Шевченкового хочуть поставити пам'ятник "матері, що тужить". Пам'ятник воїнам АТО колаборанти знесли 29 червня.
  • У червні на відео окупантів було зафіксоване засідання колаборантів Шевченкового на чолі зі Стрижком. Серед присутніх помітили і його дружину. Прокуратура висунула їй підозру після того, як Віта Стрижко обійняла посаду "керівника організаційно-інформаційного відділу" в окупаційній адміністрації.
На початок