У РФ визнали неможливість замінити іноземне обладнання та софт аналогами

У РФ визнали неможливість замінити іноземне обладнання та софт аналогами

У РФ визнали неможливість замінити іноземне обладнання та софт аналогами

Російські кіновиробники визнали неможливість замінити іноземне обладнання та програмне забезпечення, яке не можуть офіційно придбати через санкції. Про це йдеться в статті російського РБК, повідомляє Детектор.Медіа

У РФ зазначають, що значна частина роботи (від використання петличок до створення спецефектів) відбувається з допомогою іноземного обладнання та програмного забезпечення, яке тепер недоступне.

"Налагодити російське виробництво можливо, але це буде коштувати гігантських грошей і вимагатиме чимало років", – вважає директор кінокомпанії "Нон-Стоп Продакшн" Сергій Мелькумов.

Кінопродюсер Дмитро Рудовський відзначив, що доведеться шукати "сірі" схеми й це зробить процес кіновиробництва значно дорожчим, а "комплекти обладнання доведеться розбирати на запчастини та зберігати на випадок необхідності ремонту, як зараз роблять з автомобілями чи літаками".

Представники кіноіндустрії додають, що якщо техніка може працювати щонайменше рік без оновлення, відсутність західного ПЗ позначається на кіновиробництві вже зараз.

Більше про українське кіно

Читайте нас у Facebook або Telegram

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

На початок