Власників квартир у новобудові на Масанах у Чернігові змушують доплачувати за придбане житло: в чому причина?

Власників квартир у новобудові на Масанах у Чернігові змушують доплачувати за придбане житло: в чому причина?

Власників квартир у новобудові на Масанах у Чернігові змушують доплачувати за придбане житло: в чому причина?
ФОТО: Суспільне Чернігів

Від 160 до 240 тисяч гривень. Таку суму змушує додатково заплатити забудовник компанія "Основа-Буд-7" власників квартир у новобудові на Масанах у Чернігові. Люди кажуть: за житло вони розрахувалися повністю два роки тому і весь цей час чекали на здачу будинку в експлуатацію. Водночас представники "Основи-Буд-7" стверджують: компанія напряму постраждала від війни з Росією й без цих доплат за квартири не зможе продовжувати будівництво.

У житловому комплексі в мікрорайоні Масани в Чернігові 7 секцій, три з них збудовані і тут живуть люди. Четверту ввели в експлуатацію цього року, поки в ній ніхто не живе. Власники квартир тут у 2019-20 роках повністю оплатили вартість житла. Тепер їх змушують доплатити компанії-забудовнику ще.

"Безпосередньо орієнтовна дата в попередньому договорі здачі мала відбутися в четвертому кварталі 2020 року. Всі інвестори секції 10/4, які по суті два роки вже чекають здачі будинку, і він був добудований до війни, я наголошую на цьому, всі інвестори мають сплатити від 160 до 240 тисяч гривень, тобто з двох під’їздів сумарна вартість виходить близько 18 мільйонів гривень", – розповідає власник квартири в секції 10/4 Валерій Савченко.

Валерій Савченко
Валерій Савченко. ФОТО: Суспільне Чернігів

"Коштів взагалі немає, ці кошти віддавалися останні, у мене двоє діток, я в декретній відпустці, мій чоловік залишився без роботи, у нас зараз взагалі немає коштів, ми живемо на орендованій квартирі", – каже власниця квартири в секції 10/4 Олена Черня.

Олена Черня
Олена Черня. ФОТО: Суспільне Чернігів

Власники квартир розповідають: вони двічі зустрічалися із представниками забудовника. Чому мають платити, коли вже внесли всю необхідну суму за договором, їм пояснили так:

"За наш рахунок просто необхідно добудувати інші об’єкти, які безпосередньо виросли у вартості і по будівельних матеріалах, і так далі. І та категорія людей, яка постраждала, безпосередньо за наші кошти мають відбутися ремонтні роботи. Тобто сама "Основа-буд-7" кошти в цьому напрямку не вкладає", – сказав Валерій Савченко.

Власники квартир
Власники квартир. ФОТО: Суспільне Чернігів

"Вони хочуть і від держави отримати компенсацію і безпосередньо від нас як інвесторів також", – говорить Олена Черня.

Суспільне звернулося до компанії "Основа-буд-7" за коментарем, нам відповіли, що роз’яснення ситуації розміщене на сайті. У ньому, зокрема, йдеться про те, що "Основа-Буд-7" – єдиний забудовник у місті, майно та будівельні майданчики якого напряму постраждали від війни з Росією.

Коментар забудовника
Коментар забудовника. ФОТО: Суспільне Чернігів

Також у поясненні компанії вказано, що власникам квартир пропонували повернути вже сплачені гроші.

"В гривні, які були на момент 19-20 року, тобто це майже вполовину менше, якщо в еквіваленті долара, ми отримаємо менше, ніж ми вклали три-чотири роки тому", – сказала Олена Черня.

За інформацією забудовника, на сьогодні суми доплат вирахувані виключно по будинку 10/4, доплати на інших об’єктах озвучать після відновленням робіт на будівельних майданчиках. Наступною здаватиметься секція 10/5.

Новобудова на Масанах
Новобудова на Масанах. ФОТО: Суспільне Чернігів

"Там треба ще доробити ліфти, в під’їзді плитку покласти, труби опалення, батареї, котел. Запропонують нам підписати додатковий договір перед підписанням документу про отримання права власності на квартиру. Тобто в цьому додатковому договорі буде вказана певна сума, яку я маю доплатити для того, щоб отримати ключі. На чому базується ця сума, цього, на жаль, вони не можуть мені сказати, тому що це комерційна таємниця", – розповідає власниця квартири в секції 10/5 Юлія Стельмах.

Юлія Стельмах
Юлія Стельмах. ФОТО: Суспільне Чернігів

Так само муситимуть доплатити гроші і власники квартир в шостій та сьомій секціях.

"Ми всі бачимо курс долара, і ми бачимо, які він росте, то за півроку, доплати, я думаю, що будуть оту суму, яка в 10/4 помножити на два, а може й на три", – говорить власниця квартири в секції 10/7 Ірина Садко.

Ірина Садко
Ірина Садко. ФОТО: Суспільне Чернігів

Водночас компанія "Основа-буд-7" просить власників квартир з розумінням поставитися до ситуації, що склалася.

Коментар забудовника
Коментар забудовника. ФОТО: Суспільне Чернігів

Більше у відео:

Читайте також:

У Чернігові волонтери допомагають жителям Бобровиці відновлювати зруйновані будинки

На початок