Окупанти хочуть перейменувати Маріуполь на Жданов

Окупанти хочуть перейменувати Маріуполь на Жданов

Окупанти хочуть перейменувати Маріуполь на Жданов
Окупанти завершують демонтаж стели на в'їзд до Маріуполя, 8 червня, фото: Петро Андрющенко

Російські окупанти хочуть перейменувати Маріуполь на Жданов. Це питання окупаційна влада планує винести на так званий референдум.

Про це повідомив радник міського голови Маріуполя Андрющенко.

"В інтерв’ю окупантам керівник ветеранського руху окупації Афганістану Василь Туряница проговорився сказав, що разом з псевдореферендумом розглядають питання перейменування Маріуполь в Жданов. Логічно, чого там", — написав він у своєму.

Як повідомляли журналісти "Радіо Свободи", російські окупанти у Донецьку планують отримати на "референдумі" 70% голосів за приєднання до РФ.

"Підконтрольне Кремлю угруповання "ДНР" планує проведення "референдуму"на всій території Донецької області з результатом 70% голосів за приєднання до РФ. Відповідне завдання прописане у "Стратегії підготовки і проведення референдуму про вступ "ДНР" до складу Російської Федерації", — йдеться у матеріалі "Радіо Свободи".

Як змінювались назви Маріуполя

  • Домаха: У 17 столітті на території сучасного Маріуполя знаходився козацький вартовий пост "Домаха". Ймовірним роком побудови цього посту вважають 1746.
  • Павловськ: У 1776 році на місці козацького посту створюють Кальміуську слободу, а вже у 1778 році закладають повітове місто Павловськ. Цей рік вважають офіційною датою заснування Маріуполя.
  • Маріанополь: В офіційних документах від 1979 року місто називають "Маріанополь".
  • Маріуполь: 24 березня 1780 року місто офіційно перейменовують на Маріуполь на честь Марії Федорівни, дружини російського імператора Павла І.
  • Жданов: У жовтні 1948 року радянська влада перейменувала Маріуполь на Жданов на честь одного з радянських керівників Андрія Жданова. Він народився у Маріуполі та відомий тим, що був ідеологом кампанії, спрямованої проти діячів науки та культури, що отримала назву "Ждановщина".
  • Маріуполь: 13 січня 1989 року місту повернули його історичну назву.

Що відомо

  • Російські окупанти грабують маріупольські музеї. Експонати вони планують вивезти в окупований Донецьк, а найбільш цінні — до РФ.
  • Російські війська зруйнували Маріуполь Донецької області. Місто перебувало в блокаді армії РФ із початку березня. Голова Донецької обласної військової адміністрації Кириленко повідомив, що за час війни у Маріуполі загинули від 20 до 22 тисяч людей. Українській владі вдалось верифікувати 33 тисячі людей, яких російські окупанти примусово вивезли з Маріуполя на окуповану територію Донеччини або у РФ. Мер Маріуполя Бойченко повідомив, що інфраструктура міста внаслідок боїв пошкоджена на 90%.
  • До кінця 2022 року у Маріуполі через відсутність водопостачання та зруйновану каналізацію від хвороб та епідемій можуть померти понад 10 тисяч людей. Наразі у місті перебуває від 150 до 170 тисяч жителів.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок