Нові шахрайські схеми та як від них вберегтись

Нові шахрайські схеми та як від них вберегтись

Нові шахрайські схеми та як від них вберегтись
Фото: Суспіль не Хмельницький

Найрозповсюдженішим видом злочину під час повномасштабного вторгнення залишається шахрайство. Про це розповіла начальниця сектору комунікації головного управління Нацполіції області Інна Глега. За її словами, у порівнянні з минулим роком їх кількість не збільшилася, проте шахраї вдаються до нових схем омани.

"Нам дуже хотілося, щоб була нормальна квартира, такий куточок, щоб жити спокійним життям", — каже Олена Коновалова, жителька Лисичанська.

Олена Коновалова виїхала з родиною з Лисичанська після двох тижнів життя в підвалі. Пригадує, з орендою житла вперше зіткнулася в Олександрії Кіровоградської області. Квартиру шукала через Інтернет.

"Коли зателефонували, чоловік взяв слухавку, назвався військовослужбовцем, дуже просив, щоб ми надіслали йому аванс 50%. Сказав, що йому до нас їхати 1,5 години. Просто так, сказав, не буде їхати, має бути впевнений, що його там чекають і не ошукають", — пригадує Олена.

За словами Олени Коновалової, після передоплати чоловік захотів отримати повну суму на банківську картку.

"Тоді ми все зрозуміли, що маємо справу з шахраєм. Попросили, щоб він знову перекинув на картку нам суму. Коли ми потім йому телефонували, він просто не брав слухавку", — розповідає жінка.

До поліції, розповіла Олена Коновалова, вирішила не звертатися, а про цю ситуацію забути.

"Враховуючи, що вже темніло, а ми з дітьми, і нам потрібно було шукати квартиру, ми вирішили не йти до поліції й не писати заяву, просто цю ситуацію забули", — говорить Олена.

Хмельницька ж адвокатка Аля Возняк, яка із шахраями, пригадує, зіткнулася два роки тому під час замовлення дитячої гірки в Інтернеті, це так не залишила.

"Звернулася до кіберполіції, вони перевірили, куди я заплатила, банк виявися російським, вони розвели руками і сказали, що я так відкупилася", — розповідає Аля.

Сама, розповіла адвокатка, неодноразово консультувала людей, які зіткнулися з шахраями.

"Нещодавно чоловік прийшов, йому зателефонували, сказали, що хочуть підвищити ліміт на картці, попросили підійти до банкомата. Після кількох маніпуляцій зрозумів, що сам передав шахраям близько 50 тис. грн", — каже Аля.

Схеми з банківськими картками – найрозповсюдженіший вид шахрайства, каже начальниця сектору комунікації головного управління Нацполіції в Хмельницькій області Інна Глега. Загалом, додає, шахрайство належить до найпопулярніших видів злочинів сучасності. У порівнянні з минулим роком, розповіла Інна Глега, їх кількість не збільшилася, та аферисти вдаються до нових схем.

"Станом на сьогодні ми маємо 275 шахрайств. За аналогічний період минулого року ми мали 272 шахрайства, внесених до Єдиного реєстру. Зараз вони перебувають усі на розслідуванні в наших слідчих", — розповідає Інна Глега.

У випадку з шахраями не слід зволікати, треба одразу звертатися до правоохоронців, каже Інна Глега.

"Потрібно максимально зберегти інформацію, яка дозволить слідчим вийти на слід зловмисника. Це — ті банківські рахунки, куди ви перераховували кошти, якісь чеки. В жодному випадку не відкладати звернення до поліції. Як тільки зрозуміли, що Вас ошукали, то одразу пишіть заяву, звертайтеся до правоохоронних органів, тому що це іноді дає можливість вберегти ваші кошти, не дати їх зняти шахраю", — каже речниця поліції.

Покарання за шахрайство передбачає штраф або ж позбавлення волі, каже Інна Глега.

"Відповідальність за шахрайські дії передбачена статтею 190 Кримінального Кодексу України. Там є декілька альтернативних видів відповідальності. Найлегший, це – штраф. Найважча відповідальність за шахрайство в особливо великих розмірах – до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна", — прокоментувала Інна Глега.

Авторка — Ярослава Антошевська.

Читайте також

  • Неприємний запах у Хмельницькому: Що спричинило та кого покарають
На початок