Інвестиції Китаю в РФ у межах ініціативи "Один пояс, один шлях" вперше впали до нуля

Інвестиції Китаю в РФ у межах ініціативи "Один пояс, один шлях" вперше впали до нуля

Інвестиції Китаю в РФ у межах ініціативи "Один пояс, один шлях" вперше впали до нуля
. Виробництво обладнання для будівельних матеріалів для експорту у рамках “Одного поясу, одного шляху” в Хайані, провінція Цзянсу в Східному Китаї, 7 лютого 2022 року. Фото: Costfoto/Future Publishing via Getty Images.

Інвестиції Китаю в РФ у межах його глобальної ініціативи "Один пояс, один шлях" вперше впали до нуля. Про це пише Bloomberg. У першій половині цього року Китай не фінансував жодних нових проектів у Росії, Шрі-Ланці та Єгипті у рамках "Одного поясу, одного шляху". Це падіння сприяло подальшому уповільненню грошей, які витрачаються на проєкт.

Загалом, згідно з дослідженням Центру зеленого фінансування та розвитку філії Університету Фудань, за перші шість місяців цього року фінансування та інвестиції в проєкти склали 28,4 мільярда доларів. Роком раніше йшлося про 29,4 мільярда доларів. Інвестицій у російську економіку у межах ініціативи 2022 року не було.

Близько 11,8 мільярдів доларів у першій половині року пішли на інвестиції, а 16,5 мільярдів доларів пішли на будівельні контракти, частково профінансовані китайськими позиками.

Енергетика та транспорт залишаються в центрі уваги BRI в інфраструктурі, займаючи 73% загальних витрат у перших шести місяцях цього року. Найбільша частка фінансування припала на Близький Схід, який отримав третину загального обсягу.

"Один пояс, один шлях" почав втрачати силу в 2017 році після того, як Китай посилив контроль над капіталом, щоб зупинити падіння власної валюти, пише Bloomberg. Тоді все більше закордонних проєктів зіткнулися з проблемами.

Пандемія загострила ці проблеми, оскільки країни Азії та Африки особливо стикаються з погашенням кредитів або дефолтом.

"Один пояс, один шлях" — зовнішньополітична програма КНР, створена у 2013 році.

Що відомо

  • Китайські комерційні компанії продають Росії товари подвійного призначення, які необхідні армії РФ для продовження війни проти України. Про це повідомляє The Wall Street Journal. Як зазначає видання, зокрема Китай нарощує експорт мікрочипів, оксиду алюмінію та інших товарів подвійного призначення, що підриває прагнення Заходу зупинити військові дії Росії.
  • П’ять китайських компаній потрапили до чорного списку США за порушення санкцій. В адміністрації Джозефа Байдена вважають, що вони допомагали російським військовим і оборонним компаніям до і під час вторгнення в Україну.
Війна. Усі останні новини

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 152. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок