Доплати й індексації: хто і яку суму має отримати у квітні

Доплати й індексації: хто і яку суму має отримати у квітні

Доплати й індексації: хто і яку суму має отримати у квітні

Перераховані пенсії та доплату до них у квітні мають отримати понад 15 тисяч жителів Рівненської області. А також виплату у пів тисячі гривень отримає майже 33 тисячі пенсіонерів. Про це повідомили на офіційному сайті Рівненської ОДА.

Пресслужба нагадала, що 1-го квітня Кабінет Міністрів прийняв постанову "Питання підвищення пенсійних виплат та надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році".

Перша заступниця директора департаменту соцзахисту населення Рівненської ОДА Анна Закусілова зазначила, що "документ передбачає перерахунок пенсій та доплату до них. Так, в квітні майже 17 тисяч людей отримають одноразову доплату у сумі 1000 гривень".

Зокрема, одноразова виплата грошової допомоги у сумі 1000 гривень буде виплачена:

- пенсіонерам, розмір пенсії яких з урахуванням передбачених законодавством надбавок не перевищує 5 000 гривень станом на 1 квітня 2020 року;

- одержувачам державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідам (крім осіб з інвалідністю з дитинства та дітей з інвалідністю, які одночасно з цією допомогою отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника або державну соціальну допомогу дитині померлого годувальника, передбачену Законом України "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю");

- одержувачам державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю;

- одержувачам тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату.

Нарахування одноразової допомоги органами соціального захисту населення буде проводитись автоматично, без звернення громадян. Зазначені кошти будуть виплачуватися структурними підрозділами з питань соціального захисту населення через установи уповноважених банків або через АТ "Укрпошта".

Крім того, урядовий документ передбачає:

- індексацію пенсій на 11%;

- щомісячну виплату у розмірі 500 гривень пенсіонерам старше 80 річного віку, у яких розмір пенсійної виплати не перевищує 9205 гривень. При цьому встановлюється, що для вказаних пенсіонерів із страховим стажем 20 років для жінок та 25 років для чоловіків пенсійна виплата не може бути менш ніж 2600 грн. Такі виплати отримають 32,9 тисяч пенсіонерів Рівненщини;

- встановлення мінімальної пенсійної виплати на рівні 2100 грн особам, які мають тривалий страховий стаж (30 років для жінок та 35 років для чоловіків).

Пенсійний фонд закликає жителів краю використовувати онлайн-сервіс "Пенсія в один дотик". Заступниця начальника Головного управління Пенсійного фонду України в області Тетяна Панащук пояснила: якщо майбутній пенсіонер має цифровий підпис, він може самотужки подати заяву та документи на призначення пенсії через веб-портал Пенсійного фонду.

Щоправда, для ідентифікації особи згодом він все ж має завітати до пенсійників з оригіналами документів. З 18-го березня сервісні центри працюють з обмеженим доступом, а терміни звернень за послугами зупинені - додала Тетяна Панащук. Додзвонювачів консультують за рівненськими телефонами 26-29-95.

Заступниця начальника ГУ Пенсійного фонду в області Тетяна Панащук:

- Невідкладно першочергово оформляється допомога на поховання пенсіонерів, надаються послуги, які необхідні термінові для отримувачів пенсій. Але зазвичай ми всім рекомендуємо звертатися через веб-портал Пенсійного фонду для отримання послуг, отримання довідок. Для тих, наприклад, в кого інформація не носить конфіденційного характеру, ми її надаємо за телефонами - на гарячі телефонні лінії можна телефонувати.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди