Громадянство Корбана та Коломойського. Політичний експерт про наслідки позбавлення українського паспорта

Громадянство Корбана та Коломойського. Політичний експерт про наслідки позбавлення українського паспорта

Громадянство Корбана та Коломойського. Політичний експерт про наслідки позбавлення українського паспорта
Геннадій Корбан у Дніпрі, 2018 рік. Фото: УНІАН

Українського бізнесмена, очільника територіальної оборони Дніпра Генадія Корбана сьогодні не пустили в Україну і забрали в нього паспорт. Чи дозволяє законодавство позбавляти громадянства тих, хто був народжений в Україні, та якими можуть причини саме цих подій в ефірі "Українського радіо" розповів аналітик групи Левіафан Сергій Назаренко.

Політичний експерт нагадів, що в Конституції України йдеться про єдине громадянство.. Крім того, в ст. 17 закону "Про громадянство" прописані підстави для припинення громадянства — внаслідок виходу із громадянства, внаслідок втрати громадянства. Тобто, громадянство можна втратити у зв'язку з набуттям іншого громадянства, зазначив Назаренко.

"В контексті цього указу, який було оприлюднено Сергієм Власенком, може бути наявність у цих людей іншого громадянства. (Серед імен, що були в нібито копії документу — бізнесмени Ігор Коломойський і Геннадій Корбан, а також народний депутат Вадим Рабінович — ред.). Це ніколи не опублікуютьНа сайті президента офіційно документ не було опубліковано., тому що у нас діє закон про захист персональних даних. Ми з вами не зможемо ніколи дізнатися, що ж насправді стало причиною. Можливо, що це є етап процесу деолігархізації. Етап виходу з-під впливу самого президента від деяких осіб, яких позбавили громадянства", — зробив припущення Сергій Назаренко. Але він впевнений: президент діє в рамках закону.

Назаренко каже: якщо особа втратила громадянство, то Україна може видати особу іншій державі, якщо вона є злочинцем.

"Можливо це є кроком в ту сторону. Можливо, що тут зіграли роль партнерські стосунки України і США. Мовляв "ви нам військову допомогу і фінансову, а ми вам осіб, які вам потрібні". Можливо влада зробила крок на випередження і вже не буде підстав, щоб формально не видавати цю особу. Цілком можливо, що він вже буде затриманий і виданий. Якщо б була оголошена підозра в Україні такій особі, то це була б підстава для того, щоб не позбавляти громадянства", — припустив Наразенко.

Він також зазначив, що позбавлення громадянства жодним чином не впливає на статус олігарха, бо в закону про олігархів нема уточнення щодо наявності українського громадянства. Також це не позначитися на власності цих осіб, адже Україна гарантує захист власності як для громадян України, іноземців, так і для осіб без громадянства.

Що відомо

  • У Геннадія Корбана при в`їзді в Україну на контрольно-пропускному пункті вилучили закордонний паспорт. На запит Суспільного в Офісі президента зазначили, що не можуть коментувати чи позбавлений Корбан громадянства України. Згодом на своїй сторінці у Facebook Геннадій Корбан написав, що перебуває у пропускному пункті Смільниця. У нього вилучили паспорт і видали акт.
  • Корбан — один з фігурантів оприлюдненої напередодні народним депутатом від "Батьківщини" Сергієм Власенком копії нібито указу президента Зеленського про припинення громадянства України деяким особам. Серед інших там були вказані бізнесмени Ігор Коломойський і Геннадій Корбан, а також народний депутат Вадим Рабінович.
  • У вересні 2021-го Верховна Рада прийняла законопроєкт президента Зеленського про статус олігархів.
  • 20 червня секретар РНБО Олексій Данілов заявляв, що на відповідність критеріям цього закону перевіряють 86 українців.
  • Згідно із законом, олігархами вважаються громадяни, які одночасно відповідатимуть таким ознакам: беруть участь у політичному житті, мають значний вплив на ЗМІ, є кінцевими бенефіціарними власником компанії-монополіста, мають активи на понад 1 мільйон прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб.
На початок