У невизнаному Придністров'ї заявили про намір увійти до РФ

У невизнаному Придністров'ї заявили про намір увійти до РФ

У невизнаному Придністров'ї заявили про намір увійти до РФ
. Фото: Stringer/Anadolu Agency via Getty Images.

Самопроголошена Придністровська Молдавська Республіка домагатиметься незалежності з подальшим входженням до складу РФ. Про це заявив очільник МЗС невизнаного Придністров’я Віталій Ігнатьєв в інтерв’ю “РИА Новости”.

"Вектор Придністров'я протягом усіх років існування республіки залишається незмінним, що відображено в підсумках референдуму 17 вересня 2006 року, де чітко окреслено: незалежність з подальшим вільним приєднанням до Російської Федерації. Незалежність країни — безумовний пріоритет", — сказав Ігнатьєв.

За словами Ігнатьєва, що так звана влада регіону діятиме “прагматично і чесно” і не ухвалюватиме рішень “на шкоду півмільйонному народу країни”.

В Бюро реінтеграції Молдови прокоментували таку заяву Тирасполя.

"Всі міжнародні партнери та конституційна влада рішуче підтримують формулу мирного врегулювання придністровського конфлікту, поважаючи суверенітет і територіальну цілісність Молдови в межах її міжнародно визнаних кордонів", — заявили у відомстві, пише Newsmaker.

У Бюро наголосили, що реінтеграція країни є основною метою переговорів про врегулювання придністровського конфлікту.

Придністровська Молдавська Республіка — самопроголошена держава на території Придністров'я, яку міжнародна спільнота визнає частиною Молдови. Займає майже всю молдовську частину лівого берега Дністра, а також кілька населених пунктів на правому березі річки. На північному сході межує з Україною (Одеська та Вінницька області), на південному заході — з Молдовою.

Незалежність у невизнному Придністров’ї проголосили 25 серпня 1991 року. 2006 року в невизнаній республіці провели референдум. Згідно з офіційними результатами громадяни висловилися за незалежність самопроголошеної республіки від Молдови і майбутню інтеграцію з Росією. Результати референдуму не було визнано на міжнародному рівні.

Згідно із законодавством Молдови, Придністров'я має статус Автономного територіального утворення з особливим правовим статусом. Його незалежність не визнає жодна країна-член ООН.

Війна. Усі останні новини

Що відомо

  • У невизнаному Придністров'ї чоловіків агітують вступати на службу до лав російської армії.
  • Десантники самопроголошеного Придністров'я просять не залучати військовослужбовців до війни в Україні.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 149. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок